Accueil » Zvířata » Proto se kočky schovávají

Proto se kočky schovávají

Jejich chování, jejich oči, schopnost plížit se, izolovat se od světa a stát se neviditelnými jim vynesly pověst nejzáhadnějších zvířat na světě. Všichni, kdo máme to štěstí, že žijeme s kočkou, víme, že když se rozhodne schovat, přivádí každého k šílenství. Stalo se jim něco? Kde jsou? Utekli? Kdy se vrátí?

Když budeme vědět, proč mají potřebu zmizet, pomůže nám to pochopit je a správně reagovat.

Důvody, proč se kočky schovávají

Relaxace. Stejně jako my, i zvířata potřebují chvíle odpočinku, aby se zbavila stresu a mohla v klidu odpočívat. Přestože kočky spí v průměru 16 hodin denně, ne vždy si odpočinou celou noc. Když spí, musí se cítit bezpečně. Za tímto účelem vyhledávají místa, která nejsou snadno přístupná, aby je nikdo nemohl vyrušit. Nebo že je žádný nepřítel nenajde.

Zabezpečení. Kromě toho, že kočky hledají nepřístupné místo, najdou si i dokonalý úkryt s výhledem ven. Jejich bezpečnost je pro ně jednou z nejdůležitějších věcí. Je nezbytné, aby byli ve střehu před jakoukoli hrozbou nebo nepřítelem. Skříně a vysoké police se často stávají jejich oblíbeným místem.

Proč se kočky schovávajíZdroj: Capture Instagram

Hrozba. Hluk, příchod nového zvířete nebo dokonce soužití s jiným zvířetem může vaši kočku uvést do stavu pohotovosti. Nejlepší možností, jak se cítit bezpečně, chráněně a klidně, je schovat se. Pokud kočka Pokud kočka musí žít s jiným zvířetem, je vhodné, aby se s ním nedělila o věci. To je pro ně velmi ohrožující, protože jsou velmi teritoriální.

Nemocný. Jedním z důvodů, proč kočky se schovávají, protože se necítí dobře.. Kočky, které se začnou přes noc schovávat, mohou skutečně skrývat nemoc. Pokud si tedy všimnete, že se schovává více než obvykle nebo si vybírá neobvyklé místo, poraďte se s veterinářem.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.