Accueil » Zvířata » Proč vám váš pes vždycky sedí na nohou? Odpovídají odborníci

Proč vám váš pes vždycky sedí na nohou? Odpovídají odborníci

Proč vám váš pes vždy sedí na nohou? Odborníci vám odpovídají

Mnoho psích chování, jako je například značení, se někdy může zdát obtížné pochopit. A skutečnost, že váš pes sedí na vašich nohách, může mít také různé významy.

Tento zvláštní zvyk je společný mnoha psům, velkým i malým. Je to však důkaz lásky, prosté hledání útěchy. Nebo je to projev dominance vůči svému pánovi?

Je to velmi důležité znát příčiny tohoto chování a zjistit, co se s vaším mazlíčkem skutečně děje. Pokud vás někdy zajímalo, proč si váš pes sedá na nohy, máte šanci to zjistit.

Přečtěte si
Proč se můj pes hrabe v odpadcích? Tipy, jak tomu zabránit

Co to znamená, když vám pes sedí na nohou?

Je běžné, že naši psi sedí na našich nohách, když ležíme na pohovce. Stejně tak, pokud nejsme přítomni, často sedí na našich botách.

Ve skutečnosti neexistuje žádná konkrétní příčina, které bychom mohli tuto skutečnost připsat. Řeč těla psů je rozmanitá a složitá. Stejné gesto může mít několik významů v závislosti na kontextu a povaze jedince.

Existuje tedy několik teorií vysvětlit tuto kuriozitu. Proto bude třeba analyzovat další aspekty chování psa, aby bylo možné určit, o jaký zvyk se jedná a zda by měl být napraven. Níže jsou uvedeny některé z nejčastějších důvodů.

Vyjádření podpory

Psi mohou vycítit naše emoce. I když nemluví naší řečí, rozumí naší neverbální řeči, jako jsou pohledy, gesta a výrazy. Proto se nám snaží poskytnout lásku a útěchu, když si všimnou, že jsme smutní nebo v depresi.

Přečtěte si více
Mohou mít kočky Downův syndrom? Vše o tomto onemocnění

Úzkost z odloučení

Když se pes vrátí domů a velmi mu chybí jeho pán, najde útěchu u vašich nohou. Potřebuje být v neustálém kontaktu se svým pánem a bude vás všude následovat a neustále vyžadovat vaši pozornost.

Pocit bezpečí

U nejistých a bázlivých psů, štěňata nebo psi Nově adoptovaná štěňata a psi se cítí jistě, když jsou vedle svých majitelů, ať už na nohou nebo v náručí. Často se cítí tak bezpečně a pohodlně, že spí na nohou svého majitele.

Další méně problematickou příčinou by mohlo být to, že pes hledá pohodlí, které cítil, když spal vedle svých sourozenců. Štěňata skutečně spí společně. Některá nahoře a některá dole, což jim dává pocit tepla, pohodlí a bezpečí.

Protože mu to dělá radost

Konečně poslední z příčin je také nejlogičtější a nejjednodušší. Pes prostě rád dělá mazlit se a být nablízku svému majiteli. V takovém případě, když to svému psovi dovolíte, posílíte svůj vztah, protože pes chce jen dávat a přijímat teplo, lásku a pohodlí.

Přečíst
Neuvěřitelný příběh vesnice, která se spřátelila s vlkem, vás dojme!

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.