Accueil » Zvířata » Proč se na vás vaše kočka často dívá? Zde je odpověď

Proč se na vás vaše kočka často dívá? Zde je odpověď

Život s kočkou může být stejně krásný jako znepokojující. Kočkovité šelmy mají pověst záhadných a tajemných zvířat. obtížněji čitelné než jejich psí společníci. Můžeme se tedy ptát, co nám chce naše kočka říct, když vrní a dívá se na nás svýma velkýma očima. Můžeme si tedy myslet, že nám posílá zprávu, které nerozumíme. Nebo se za těma kočičíma očima možná skrývá něco jiného.

Co kočky říkají, když se na nás dívají

Není to jedinečné pro naše kočky. U většiny zvířat je pohled znamením blížící se agrese, výzvy. Způsob, jak říct: nebojím se tě. Na druhou stranu může být toto sdělení také účinným způsobem, jak se vyhnout boji. Pokud jedna ze dvou zúčastněných koček ustoupí a skloní hlavu, aby se vyhnula očnímu kontaktu s druhou, je to její vlastní způsob, jak se snaží snížit napětí. A tím se vyhnout rvačce, která se zdála být nevyhnutelná.

Na druhou stranu, pokud žádná z koček neotočí hlavu, aby přerušila tento přímý oční kontakt, může začít kočičí boj. K tomu může dojít i u vás doma, když se dvě kočky žijící doma perou nebo spolu nevycházejí.

Proč se na mě moje kočka často dívá?Zdroj: Capture Instagram

Ale pozor. Jinak je tomu, když se na nás naše kočky dívají. Existuje totiž mnoho důvodů, proč se na nás kočky dívají, a ne všechny zahrnují strach nebo ostražitost!

Vaše kočka se na vás dívá: Je čas na mou večeři?

Naše kočky nás sledují především proto, aby získaly informace. Kočky skutečně tráví spoustu času pozorováním svých pánů, studují naše pohyby, naše plány a rutinu… které se nakonec naučí s úžasnou přesností!

Naše kočky dobře vědí, kdy se blížíme ke skříni, kde jsou uloženy jejich oblíbené kousky tuňáka. A mnoho kočkovitých šelem nás následuje i do koupelny. A to proto, že vědí, že budeme v bezpečí a připraveni je během těch minut na záchodě obejmout a věnovat jim pozornost!

Tyto kočičí pohledy proto slouží především k tomu, aby se seznámily se svými majiteli. A ke shromažďování informací, které jim umožňují poznat, jaký člověk je. Bude to náš další krok.

Moje kočka vás pozoruje, chce si hrát?

Případně se na vás vaše kočka může dívat, protože si chce prostě hrát! Zírání a zírání je vrozené chování koček, které je součástí jejich přirozené dravosti (a hry). Kromě toho si můžeme všimnout, že zorničky našeho mazlíčka se rozšíří a zaujme klasickou pozici, ve které se připravuje na vrhnutí na svou hračku.

Proč se na mě moje kočka často dívá?Zdroj: Capture Instagram

Nepřehlédněme tedy tento vzkaz od koček: naši přátelé nám říkají, že si s námi potřebují více hrát a přidat do našeho herního programu Interaktivní hry k naší rutině!

A když se na vás vaše kočka podívá: říká „Miluji tě“.

Konečně, kočky se nám dívají do očí z čisté lásky. Takže ten neodolatelný kočičí pohled může být způsobem, jak říct „Miluji tě“, v jejich jazyce. Již jsme vám řekli v sekci o kočkách: kočky pomalu mrkají, když jsou klidné, šťastné a sebevědomé. Ve skutečnosti je tento jemný kočičí pohled, dokonce následovaný občasným mrknutím, pro kočku způsob, jak nám sdělit, jak moc nás mají rády, svým vlastním kočičím způsobem!

Nikdy se mu tedy nepokoušejte vrátit jeho pohled. „války pohledůTy mají být zábavné a jsou jednou ze čtyř věcí, které by vaše kočka chtěla, abyste přestali dělat. Místo toho se snažte dívat jemně a velmi jemně mrkat. A ještě lépe, otočte při tom hlavu trochu na stranu.

Toto chování znamená v řeči koček důvěru. Takže místo toho, abychom byli ostražití a ostražití, jsme uvolnění. Naši společníci si toho všimnou a my jim pomůžeme, aby se v naší blízkosti cítili ještě uvolněněji a šťastněji!

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit naši kategorii. Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.