Accueil » Zvířata » Proč psi žerou toaletní papír?

Proč psi žerou toaletní papír?

Po náročném pracovním dni si chcete jen odpočinout. Ale jakmile se rozvalíte na pohovce, stanete se svědky apokalyptické scény. Stejně jako Tom Thumb, psi velmi milují rozptýlit papír. Není to proto, aby našel cestu zpět, ale aby vás vyvedl z míry. Místo toho, aby je schovávali, rozhazují je všude možně, dokonce i na citlivých místech. Co je jeho cílem? Je si vůbec vědom nepříjemností, které mu jeho oblíbená hra způsobuje?

Uchopili jste ji, aniž byste byli nakresleni. Jakmile se k vám otočíte zády, hrozný scénář začíná znovu. Přinuceni potrestat své psy, nemá to na ně žádný účinek. Ve skutečnosti, přiznejme si to, jim to ubližuje více než vám! Kromě toho mezi listem papíru z tiskárny, sešitem básniček nejmladšího dítěte nebo i tím nejmenším kapesníčkem, který zůstal na stole, mu nic neunikne. Vypadá to, jako by měl v očích skener!

Stres, nuda nebo separační úzkost

Když psi chtějí ničit, je něco špatně uvnitř. Tato porucha chování může mít mnoho podob. Hlavními důvody jsou stres nebo úzkost z odloučení od majitele a nuda. Ve skutečnosti se čas od času napětí zvýší na novou úroveň. Kromě toaletního papíru vám rozkouše nábytek, zničí boty nebo zašpiní oblečení. Pohár je plný. Musíte jednat!

Přečtěte si více
Procházela se svým psem a byla napadena stádem krav

Čas od času se to může stát, pokud psi nemá stanovenou kvótu fyzické aktivity potřebuje a zaslouží si. A tak se cítí opuštěný, a tak si přebytek nahromaděné energie vybíjí jen po svém. Stane se z něj buldozer a začne demolovat objekty ve svém okolí. To ho baví. Ale vás to rozčiluje!

Odborníci tvrdí, že psi si potřebují ulevit alespoň dvakrát. V závislosti na plemeni to může být hodina čistého cvičení, někdy i více. Hra, běhání, aportování míčku nebo klacku… Není třeba počítat, kolikrát přijdete a odejdete, ztratíte hlavu. Takže vzít ho s sebou na procházku s rodinou nebo se proběhnout bez vodítka se zdá být prvním lékem na seznamu. Po návratu domů si najde své místo v domě a bude se cítit pohodlněji než předtím.

Jak upozorňují odborníci na psy, je třeba vzít v úvahu jeho schopnost získat vaši pozornost. Tato zvířata jsou zkušenými manipulátory. Pokud si všimne, že vystupujete z řady, může si to spojit. Takže místo toho, aby se dožadoval jídla, udělá nějakou hloupost. vytvoří interakci s vámi!

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.