Accueil » Zvířata » Proč psi cítí intimní partie lidí?

Proč psi cítí intimní partie lidí?

Pro mnoho lidí je pohlazení nebo pozdravení zvířete často jedním z nejpříjemnějších zážitků, protože většinou, zvířata, jako jsou psi, reagují na tyto podněty pozitivně a vyjadřují své štěstí.

Jakmile se zvířata přiblíží, někdy se snaží očichávat rozkrok nebo intimní partie lidí. Pro mnohé to může být nepříjemné, dokonce bezohledné, ale protože jsou to psi, mohou projít. Je však pravda, že psi mají velmi vyvinutý čich a přiblížení k nim může být důvodem k obavám.

Proč psi cítí intimní partie lidí?

Nicméně, je důležité mít na paměti, že tento postoj je pro psy přirozené. To znamená, že jsou zvyklí se vždy přiblížit k ostatním psům a očichat je na pozdrav.

V tomto smyslu, tato zvířata to mají ve zvyku, neboť tímto způsobem shromažďovat informace. Psi tak získávají mnoho informací pouhým čichem, mohou například určit pohlaví nebo zdravotní stav jiných zvířat. A všechny tyto informace se přenášejí prostřednictvím apokrinních potních žláz, které mají i lidé.

Proč psi cítí intimní partie lidí?Zdroj: Capture Instagram

Proto je lákavé pro psy přistupovat k lidem a očichávat je, aby získali informace, protože u ostatních psů to vzbuzuje velkou zvědavost.

V případě lidí, apokrinní potní žlázy mají velmi důležitou funkci, a to produkovat sekrety, v nichž se u každého člověka uvolňují velmi specifické pachy. Tímto způsobem psi dokáže identifikovat feromony každého jedince, a tím získat informace o jeho sexuálním životě.

Jedná se o chemické látky které se nacházejí všude v těle, ale jejich přítomnost je důležitější v podpaží, na bradavkách a v intimní oblasti.

Proč psi cítí intimní partie lidí?Zdroj: Capture Instagram

Kromě toho mohou zjistit, zda je žena plodná, menstruuje, je těhotná, nedávno měla děti a kojí. To vysvětluje, proč psi mají tento zvyk, protože o člověku získají mnoho informací pouhým čichem.

Co říkají odborníci?

Odborníci se vyjádřili, že toto chování může být pro lidi, kteří nemají psa nebo nemají blízký vztah ke zvířeti, které je očichává, nepříjemné, a proto doporučují vzdělávat zvířata. Mezi poskytovanými radami je důležité zjistit, zda zvíře je velmi úzkostlivý a má tendenci se okamžitě přibližovat k lidem, k čemuž je možné mu dávat povely, aby to nedělal, nebo dokonce mít vodítko, které ho bude kontrolovat a zabrání mu v tomto jednání.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.