Accueil » Zvířata » Proč můj pes žere trávu nebo klacky a válí se po zemi?

Proč můj pes žere trávu nebo klacky a válí se po zemi?

Proč můj pes žere trávu nebo klacíky a válí se po podlaze?

Existuje několik velmi specifických způsobů chování v psi které někdy přehlížíme a považujeme je za normální a dočasné, ale jejich chování by mohlo poskytnout informace o nemoci nebo onemocnění, které se u nich může rozvíjet. organismus.

Proč můj pes žere trávu?

Obecně platí, že psi jedí trávu, když je bolí břicho, protože běžně hledají úlevu od potíží a přirozeně ji nacházejí v této trávě, která stimuluje žaludeční stěnu a způsobuje zvracení nebo zvracení. průjem. Ačkoli bylina funguje jako přírodní odčervovací prostředek, doporučuje se nejíst ho velké množství, protože může obsahovat parazity, kteří mohou ovlivnit jejich zdraví.

Když psi hledají věci k jídlu nebo ke žvýkání, ať už jsou to klacky, kameny nebo odpadky, může to být. znamení nedostatku minerálů, jako je vápník nebo fosfor, což se nazývá malacie. „Je to druh zkaženosti vkusu způsobený tímto deficitem. nutriční. Může být také příznakem zánětlivého onemocnění žaludku, parazitárního onemocnění, stresu a nudy. Štěňata mohou vykazovat tento typ chování především proto, že jsou ve fázi rozpoznávání svého okolí, vysvětluje Carlos Cifuentes, mluvčí Institutu pro krmiva pro domácí zvířata.

Zdroj: Capture Instagram
Co můžete udělat, abyste se tomuto chování vyhnuli?

1. Je nutné, aby vaše zvíře k veterináři na kompletní klinické vyšetření, aby se vyloučily případné zdravotní problémy. Pokračování v tomto chování je pro psa nebezpečné, protože může vést k ucpání trávicího traktu a způsobit asfyxii nebo peritonitidu a také rozvoj infekčních onemocnění.

2. Zabraňte psovi žvýkat kameny, Zabraňte psovi v pojídání odpadků, předmětů, hraček, klacků apod. tím, že budete provádět činnosti, které odvedou jeho pozornost, změníte parky nebo místa, kam ho obvykle vodíte na každodenní procházky, a budete používat hračky určené speciálně pro ně, jako jsou míče nebo frisbee. Můžete mu také dát za odměnu svačinu a hýčkat ho hlazením.

3. Nabídněte mu jídlo Zaměřte se na druh, plemeno, věk, fyzickou aktivitu a zdravotní stav vašeho zvířete. Vždy udržujte stálý, čerstvý a neomezený přísun vody. Denně myjte nádobí a zbytky vyhazujte.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.