Accueil » Zvířata » Proč kočky utíkají? Zjistěte 5 důvodů a jak tomu zabránit

Proč kočky utíkají? Zjistěte 5 důvodů a jak tomu zabránit

Proč kočky utíkají? Mnoho kočičích rodičů může potvrdit, že že jejich kočičí přátelé zmizí někdy i několik hodin nebo dokonce dní. Dobře kočky mají velmi dobrou orientační smysl, neznamená to, že se váš mazlíček vždy vrátí domů.

Při objevování proč vaše kočka utíkáPokud vám kočka uteče, můžete najít řešení, jak ji ochránit a zajistit jí klid. Podívejme se na 5 možných odpovědí na otázku „proč kočky utíkají“. A co můžete udělat pro to, aby váš mazlíček znovu neutekl.

5 důvodů, proč kočky utíkají:

1. reprodukční instinkt:

Prvním důvodem pro kočky utíkají je jejich rozmnožovací instinkt. Tento instinkt je nejsilnější u samic v říji a u nesterilizovaných samců.

Pokud vaše kocour není kastrovanýBude trávit více času venku a hledat si partnera. Jeho bystré smysly mu umožní odhalit potenciální partnery v okolí. A můžete si být jisti, že mu v cestě nebude stát žádný dostatečně vysoký plot. Pokud ve vašem okolí nenajde vhodného partnera, může se nekastrovaná kočka zatoulat mimo domov, aby uspokojila své touhy.

Proč kočky utíkají? Zjistěte 5 důvodů a jak tomu zabránitZdroj: Capture Instagram

2. Lovecký instinkt kočky :

Dalším z nejčastějších důvodů, proč může kočka utéct z domova, je její lovecký instinkt.

Naši domácí kočičí přátelé mají společnou genetickou linii s velkými divokými kočkami, které jsou zkušenými lovci. V průběhu historie, velké a malé kočky používaly lov aby uživili sebe a svá mláďata. A tento silný biologický instinkt nezmizel, ani když jsme začali kočky krmit konzervami.

Ať už má vaše kočka dostatek potravy, nebo ne, je velmi pravděpodobné, že ráda loví, protože je to podstatná součást její kočičí povahy. Nedivte se, když se vaše kočka zatoulá mimo domov, aby ulovila neodolatelnou kořist!

3. Stres:

Dalším častým důvodem útěku kočičích přátel je stres. Kočky jsou zvířata kteří mají rádi své zvyky: změny v domě nebo v jejich zvyklostech nebudou vítány. Přestavba nábytku, přivítání nového domácího mazlíčka nebo člena rodiny, rekonstrukce nebo dokonce hlasité zvuky mohou u vašeho domácího mazlíčka vyvolat stres a úzkost. To může způsobit, že vaše kočka bude hledat úkryt jinde.

4. Nedostatek pozornosti nebo zanedbání :

Nedostatek pozornosti a zanedbávání jsou další dvě možné příčiny. proč se vaše kočka nemusí vrátit k vám domů. Pokud necháváte kočku doma stále samotnou nebo jí nedáváte dostatek jídla, vody a dalších potřebných věcí, může hledat úkryt, lásku a péči jinde. Stejně tak, pokud jste kočce nevěnovali dostatek pozornosti, může také utéct z domova.

Proč kočky utíkají? Zjistěte 5 důvodů a jak tomu zabránitZdroj: Capture Instagram

5. Strach :

Strach může způsobit. kočka se ztratí z cesty. Pokud se vaše kočka něčeho lekne, její přirozená reakce strachu může vyvolat útěk a kočka od vás uteče. Nebo paralyzující reakce: vaše kočka zůstane nehybná a pravděpodobně se schová poblíž. Možná je ale příliš vyděšená na to, aby vylezla z úkrytu nebo dělala hluk. Pokud se vaše kočka vyděsila a utekla nebo se schovala, je GPS tracker jedním z nejlepších nástrojů, jak kočku najít a bezpečně přivést domů.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, zveme vás k návštěvě. doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.