Accueil » Zvířata » Proč kočky utíkají z domova, říkají odborníci

Proč kočky utíkají z domova, říkají odborníci

Kočky jsou zvířata, která potřebují lásku a náklonnost, ale vyznačují se nezávislostí. Jejich inteligence byla také zkoumánaCo je však na nich nejpozoruhodnější, je to, že často na několik dní utečou z domova a pak se vrátí, jako by se nic nestalo.

Abyste pochopili, proč k tomu docházíVědci z Illinoiské univerzity sledovali 42 dospělých koček, některé domácí a některé toulavé, téměř 800 dní, aby zjistili každý jejich pohyb. Po usilovné práci vědci zjistili důvody, proč zvířata utíkají.

Proč kočky utíkají z domova?

Jedním z hlavních důvodů že kočku může krmit jiný soused, a to i speciálním krmivem. Kočky se totiž mohou setkat s lidmi, kteří je krmí, a pokud jim toto krmivo vyhovuje, začnou ho častěji opouštět.

Dalším důvodem je jejich pud páření, pro toto domácí zvíře v říji se snaží rozmnožit, a pokud se nenachází v bezpečném nebo zcela uzavřeném prostoru, snaží se co nejdříve uniknout. Proto je důležité věnovat zvláštní pozornost během těchto dnů, aby neutekl z domu a nevystavil se nebezpečí na ulici.

Zdroj: Capture Instagram
Jak zabránit kočkám v útěku z domu?

Pokud nechceme, aby kočky utíkaly z domova, musíme respektovat jejich komfortní zónu. Pokud navrhneme oblast s různými zábavními zónami. (kde mohou lézt, hrát si a škrábat se) a pohodlnou postelí, obvykle raději zůstávají doma a nechodí ven. Kromě toho se budeme muset snažit vyhovět potřebám těchto domácích zvířat. Kočku je pak třeba stimulovat, aby nebyla frustrovaná a nenudila se. Aby se nic z toho nestalo, je třeba s ním trávit čas, hrát si s ním a dávat mu různé druhy hraček.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.