Accueil » Zvířata » Proč kočky po porodu stěhují svá koťata z jednoho místa na druhé?

Proč kočky po porodu stěhují svá koťata z jednoho místa na druhé?

Proč kočky po porodu stěhují svá koťata z jednoho místa na druhé?

Ve Francii, kočky jsou druhou volbou při výběru domácího mazlíčka. ideální domácí zvíře pro domácnost. V tomto ohledu je třeba zvážit mnoho faktorů (a vědět mnoho věcí), pokud jde o kočku v domácnosti. Kočky jsou velmi zvědavá zvířata. Pokud chcete hostit kotě ve vaší domácnostiBude vás zajímat odpověď na následující otázku:

Proč kočky po porodu stěhují svá koťata z jednoho místa na druhé?

Podle odborníka na zvířata je důležité vědět, žekočka je samostatné zvíře Zachovává si některé instinktivní zvyky svých divokých příbuzných. Důvodem je silný lovecký instinkt a ochrana koťat.

Je třeba poznamenat, žev době narozeníTěhotné kočky vždy hledají úkryt nebo útočiště kde mohou být ponechány na pokoji. Opravdu hledají bezpečí, aby mohly porodit koťata. Poté zůstává kočka, stejně jako každý predátor, obzvláště citlivá a ostražitá, aby odhalila jakoukoli hrozbu a zabránila útokům predátorů na novorozence, i když tyto útoky v domácnosti nejsou skutečné.

Zdroj: Capture Instagram

Proto (ať už existuje skutečné nebezpečí, nebo ne), Kočky svá koťata přesouvají, aby zajistily, že že jsou vždy v bezpečném úkrytu. Jinými slovy, hlavním důvodem je zajištění přežití a integrity novorozených koček. Kromě toho je třeba vzít v úvahu, že kočka bude obzvláště pozorná ke svým koťatům, protože se rodí bez schopnosti dobře vidět a slyšet, takže jsou více zranitelné a potřebují matku.

Proč moje kočka přivádí koťata?

Dalším běžným chováním je, že kočky přivádějí svá koťata do blízkosti důvěryhodného člověka. Podle odborníka na zvířata se tak děje proto, že nepovažuje za nutné její koťata jsou v bezpečí v hnízdě, takže hledá bezpečné místo. Jedním z řešení proto může být umístit její koťata na místo blízko vás, aby se kočka nemusela neustále stěhovat. její koťata.

Je rovněž třeba mít na paměti, že ačkoli se jedná o kočky jsou obvykle velmi samostatná zvířataExistují také případy závislých vztahů s lidmi.

V jakém věku se kočky oddělují od svých koťat?

Když si pořídíte kotě, je důležité vědět. kdy je vhodné ho oddělit od matky. Je důležité respektovat přirozený proces. Obvykle od tří týdnů věku, kočka se již domnívá, že její koťata mohou přežít sama.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.