Accueil » Zvířata » Proč kočky dělají hnětací pohyby? Zde je význam

Proč kočky dělají hnětací pohyby? Zde je význam

V tomto článku vysvětlujeme proč vaše kočka pohybuje tlapkami, jako by hnětla chleba.

Na stránkách kočky jsou jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků.protože se chovají určitým způsobem a ne vždy se chovají stejně, když jsou se svým majitelem nebo s cizí osobou.

Všimli jste si někdy, že vaše kočka pohybuje předními tlapkami, jako by něco hnětla? To je jedna z nejzajímavějších činností, kterou provádějí. Zde vám prozradíme, proč vaše kočka dělá tento hnětací pohyb tlapkami a co to znamená.

Co je to hnětení a proč to kočky dělají?

Jedná se o rytmický pohyb předních tlapek kočky, který připomíná pohyby člověka, který hněte chléb.. Odtud pochází název tohoto kočičího chování.

Kočky začínají hníst už jako miminka, přesně v novorozeneckém obdobítěsně po narození. Jedná se o instinktivní chování, které slouží ke stimulaci produkce mleziva nebo mléka ve vemeni matky.

Tyto stránky zvířata vyvíjejí určitý tlak otevírají prsty na nohou, aby vysunuly drápy, které se dají zatáhnout, a pak prsty zavírají. Koťata vykonávají tento pohyb na matce až do odstavení, tedy asi tři týdny po narození.

Proč to ale dělají i v dospělosti?

Je to důsledek domestikace, protože kočkovité šelmy mají tendenci hnípat v situacích velkého uvolnění a pohody, obvykle v příjemných a pohodlných situacích, jako když byly v péči své matky.

Kočky někdy hnětou na okruhy lidí, které mají rádi, nebo také sami.Mohou to dělat i na posteli, na přikrývce, na oblečení nebo těsně před tím, než se uloží k odpočinku. Může to také doprovázet vrněním nebo projevem uvolnění s napůl zavřenýma očima.

Zdroj: Capture Instagram

Někdy se stane, že tento krok udělají na svého majitele, jejich zatahovací nehty často vylézají ven. I když to nedělají s úmyslem ublížit, může se to stát. Důležité je neodstrčit je náhle, protože by to mohly chápat jako trest a nevrátit se. na klíně. Nebude to pro ně již pohodlný a bezpečný prostor.

Důvody pro hnětení :

Protože jsou šťastní: Vrnění, mňoukání nebo hnětení jsou projevy, které naznačují, že se vaše kočka nachází v příjemné situaci a je v optimální fyzické a emocionální pohodě.
Když se spojí: Kočky milují společnost, a když jsou sebevědomé, mají tendenci dělat tyto kroky buď s jinými zvířaty, nebo s lidmi.
Pro lepší odpočinek: Obvykle to dělají březí kočky, když připravují lůžko pro svá koťata. Mohou ji však provádět i netěhotní muži a ženy, pokud místo není dostatečně pohodlné.
Protahování: Tyto kočkovité šelmy rády protahují svaly a obvykle tento pohyb využívají k protažení po odpočinku.
Aby si označili své území: Kočky vydávají vlastní feromony, které vylučují prostřednictvím určitých žláz, aby spolu komunikovaly. Pokud je přítomno více koček, mohou to dělat proto, aby si ostatní myslely, že území patří jim.

Typy hnětení :

Kočky mohou tlapkami provádět i jiné rytmické pohyby, které se podobají hnětení, ale nemají stejný charakter. význam:

Na stránkách kočky často pohybují tlapkami To je často doprovázeno vrtěním ocasem a ohnutím předních a natažením zadních nohou. To je často doprovázeno vrtěním ocasem a přední nohy jsou ohnuté a zadní natažené.
Samci a samice si brousí nehty nebo si škrábáním označují teritorium. Tlačí se dovnitř jejich nehty do různých povrchy, jako je oblečení, dřevo, proutí, lano atd.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.