Accueil » Zvířata » Proč jsou kočky náchylnější k blechám než psi?

Proč jsou kočky náchylnější k blechám než psi?

Blechy jsou ektoparaziti, kteří se živí krví domácích zvířat a lidí. Mohou vstoupit do domů různými způsoby: na chlupech psů nebo koček, na oblečení obyvatel, pak se mohou usadit na nábytku, kobercích, předložkách apod.

Jedna dospělá blecha je schopna naklást až 50 vajíček denně, z nichž se vylíhnou larvy, které jsou za necelých osm týdnů připraveny k letu, je zde 50 nových blech připravených ke krmení.

V tomto ohleduLiverpoolská univerzita provedl výzkum, který zkoumal klíčové aspekty epidemiologie mikročipů z elektronických lékařských záznamů. domácích koček a psů.

Proč jsou kočky náchylnější k blechám než psi?Zdroj: Capture Instagram
Co říká studie?

Výsledky ukázal, že blechy byly přítomny ve více než 22 200 z 1 902 016 konzultací koček (1,17%) a 12 168 z 4 844 850 konzultací se psy (0,25 %). Podle odborného webu Animals Health vědci zjistili, že kočky mají často větší přístup do venkovního prostředí, a proto jsou náchylnější k blechám. Kromě toho mohou přijít do styku s divoká zvířata jako jsou lišky a ježci, kteří slouží jako hostitelé.

Proč jsou kočky náchylnější k blechám než psi?Zdroj: Capture Instagram

Studie také zjistila, že domácí zvířata bydlení v ekonomicky výhodnějších oblastech bylo spojeno se snížením výskytu 50 % pravděpodobnosti infekce blechami.

To naznačuje, že schopnost platit za ochranu proti blechám, má vliv na pravděpodobnost napadení blechami.

Kromě toho je třeba zohlednit věk psů nebo koček. významně souvisí s pravděpodobností výskytu blech. Ve skutečnosti mají mladší zvířata větší pravděpodobnost, že dostanou blechy, než zvířata starší.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.