Accueil » Zvířata » Proč chodí váš pes na záchod vždy s vámi?

Proč chodí váš pes na záchod vždy s vámi?

Je zřejmé, že psi neznají soukromí! Netuší, že některé situace jsou pro vás trochu trapné. Ale neradi jsou sami a nepotřebují ani vlastní prostor. Naopak, psi jsou smečková zvířata a nejraději dělají vše se členy své smečky.Ať už jde o lov, ochranu teritoria, hru nebo třeba úlevu.

Soukromí? Co to je?

Váš pes si neuvědomuje, že být sledován, když jste v koupelně, může být nepříjemné. Soukromí je pro tyto čtyřnohé tvory neznámou věcí. Koneckonců ho také sledujete, když si vyřizuje své záležitosti. Už jste někdy viděli psa, který se před vámi styděl a nemohl si ulevit?

Zavřené dveře do koupelny vzbuzují zvědavost psa:

Další důvod, proč váš pes vás následuje na toaletu, může to být zvědavost.. Pravděpodobně vás několikrát pozoroval, když jste zmizeli v koupelně a zavřeli dveře zevnitř. To v něm vzbudí zájem: co se děje za těmi dveřmi, co tam děláte a proč mu nedovolíte vstoupit? Zvláště pokud je váš pes na vás velmi vázaný a obvykle ho všude berete s sebou (možná i v ložnici), dráždí ho, když ho najednou zamknete.

Koupel je součástí psího teritoria:

Váš pes pravděpodobně ví, že nemůže jít do supermarketu nebo že musí čekat před pekárnou, ale to neznamená, že bude sedět a čekat. tiše před toaletou. Toaleta je přece ve vašem domě, a proto je součástí vašeho domova. jeho území.

Zdroj: Capture Instagram

Váš pes vás nade vše miluje:

Když váš pes za vámi chodí po domě, znamená to, že vás nade vše miluje, že chce být s vámi a být schopen vás vždy chránit a bránit (hlídací psi nejsou jediní, kdo to dělá.). Nezlobte se na něj, když bude křičet na dveře koupelny, a nezlobte se, až se na vás příště podívá, když budete na záchodě. A nebojte seNeznamená to také, že musíte svého psa vždy vodit na toaletu.

Psi se mohou naučit čekat i mimo toaletu:

I když váš pes nemusí chápat, co znamená respektovat vaše soukromí, může se naučit počkat a na chvíli vás pustit z dohledu. To platí nejen pro toaletuale také pro supermarket. Stejně jako u základních povelů, které se váš pes naučil, by mělo být čekání spojeno s konkrétním signálem, například „zůstaň“ nebo „čekej“. Protože psi mají tendenci naslouchat spíše gestům než slovům, je nutné doprovodit povel jasným gestem, například ukázáním. plochou rukou rovnoběžně se zemí směrem k zemi.

Pokud váš pes nikdy nebyl sám a nenaučil se, že je normální, když vás nějakou dobu nevidí, musíte být trpěliví a opatrní. Každý pes se může naučit čekat, ať už je to dospělý pes nebo štěně, i když to někdy chvíli trvá.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii (Zvířata)

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.