Accueil » Zvířata » Proč byste neměli dávat psovi pamlsky „zdarma“?

Proč byste neměli dávat psovi pamlsky „zdarma“?

Zde je důvod, proč byste neměli dávat svému psovi „bezplatné“ pamlsky

Milujete svého psa a rozmazlujete ho všemi druhy pamlsků? Už to nedělejte, jinak by to mohlo mít vážné následky! Okusování jindy než během jídla může způsobit určité škody na jeho zdraví. Pojďme si udělat inventuru!

Psi riskují obezitu z konzumace pamlsků!

Mnoho majitelů si nemůže pomoci a dává svému psovi pár pamlsků. Je to pro ně způsob, jak prohloubit vztah které je spojují. Při nadbytku pamlsků však může pes rychle přibýt na váze.

A současné statistiky se zdají být docela alarmující! Asi 25 % psů ve Francii je obézních. Možná by bylo hezké vidět psa zabaleného do vrstvy tuku. Ale je to vyčerpávající. pro jeho každodenní život. A jeho zdraví by nemuselo být schopno vydržet následky!

Přečíst
Najděte 3 různé kočky na fotografii před uplynutím časového limitu (vizuální hádanka)

Mezi hlavní problémy, které se mohou objevit, patří jaterní, dýchací a kloubní poruchy. Každá z nich může psa vážně oslabit. A správná léčba vyžaduje kromě času potřebného k zotavení i poměrně značné výdaje.

Zde je důvod, proč byste neměli dávat pamlsky "zdarma" vašemu psoviZdroj: Capture Instagram

Problémem sladkostí je, že se často dávají mimo denní misku. Například kalorií navíc se dostává do psího těla. To zvyšuje jeho sklon snadno přibírat na váze více než obvykle.

Jak ho naučit, aby přestal jíst pamlsky?

Jakmile si váš pes zvykne na přijímání sladkostí, je těžké ho přimět, aby je přestal jíst. Odstraňte tento zvyk. Vskutku udělá vše pro to, aby získal ještě více pamlsků. Začíná to něžnými pohledy nebo hezkým chováním.

Pokud však pes nedostane, co chce, může se stát docela protivným. Určitě to uvidíte pláč nebo štěkot čeká, až se nasytí pamlsků. V tomto okamžiku ho musíte za každou cenu utišit, aniž byste mu ublížili.

Přečtěte si více
Ztráta domácího mazlíčka je mnohem těžší, než si mnozí lidé myslí

K tomu nemusíte drasticky měnit své chování. Nejlepší je postupně odstranit touhu po sladkostech. Pes bude jistě trvat na tom, aby byl uspokojen. Musíte mu však dát najevo, že po určitém množství, že už není zbytí..

Tady je důvod, proč byste neměli dávat pamlsky. "zdarma" vašemu psoviZdroj: Capture Instagram

Druhou metodou je dát mu systém odměn. Přimějte ho k fyzickým aktivitám, a jakmile to udělá, může dostat svou dávku. Pokud budete mít štěstí, pes může zcela změnit svůj způsob života a zapomenout na pamlsky jakéhokoli druhu.

Jsou pamlsky pro psy opravdu špatné?

Od začátku byste měli vědět, že výcvik psa vyžaduje velkou trpělivost. Nikdo ho nenaučil normálně komunikovat. Své pocity tedy vyjadřuje štěkáním nebo spíše agresivním chováním, aniž by byl nebezpečný.

Pokud však použijete správnou metodu, jistě uspějete. Pamlsky samy o sobě nepředstavují pro psa vážnou hrozbu. Musíte si jen dávat pozor na to, abyste množství sladkostí které mu dáte.

Přečtěte si více
Tajemství o vašem domácím mazlíčkovi, které vám veterinář nikdy neřekne

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naši stránku Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.