Accueil » Zvířata » Pokud jste muž a chcete flirtovat na internetu, nedávejte tam obrázek své kočky, tady je důvod.

Pokud jste muž a chcete flirtovat na internetu, nedávejte tam obrázek své kočky, tady je důvod.

Pokud jste muž a chcete flirtovat na internetu, nedávejte obrázek své kočky, tady je důvod, proč

Experiment s více než 700 ženami ve věku 18 až 24 let odhalil, že dávají přednost mužům, kteří na svém profilu nemají obrázek kočky.

Online seznamovací aplikace se staly jedním z nejčastějších způsobů, jak se seznámit s novými lidmi. Pro úspěch je důležité, aby byl osobní profil co nejatraktivnější. Je to však bezpochyby fotografie, která bude dlouhodobě generovat více či méně kontaktů. Vědecká studie však právě odhalila skutečnost, která dosud zůstávala nepovšimnuta.

Podle tohoto výzkumu, muži, kteří do těchto aplikací nahrají fotografii se svou kočkou, mají menší šanci získat rande. Vědci ukázali fotografie dvou mužů, kteří byli sami nebo pózovali s kočkou. A výsledky byly jednoznačné: když ukázali svou kočku, získali méně kontaktů.

Přečtěte si více
Muž zastřelil 2 kočky, protože ho nenechaly spát

Autoři vysvětlují, že „muži, kteří mají kočky, se zdají být méně mužní, neurotičtější, příjemnější a otevřenější. Jsou však méně žádoucí pro randění“.

Pokud jste muž, který chce flirtovat online, nedávejte obrázek své kočky, tady je důvod.Zdroj: Capture Instagram
Radikální změna

Dva muži, kteří sloužili jako příklady, pózovali sami a s kočkou. Když ženy viděly fotografii jednoho z nich samotného, 38 % respondentek uvedlo, že by s ním pravděpodobně chodily. Zatímco 37 % uvedlo, že by uvažovaly o vážném vztahu. Když jim však byl ukázán obrázek téhož muže s kočkou, výše uvedená čísla klesla v každém případě na 33 %. Zatímco procento žen, které uvedly, že se s mužem na fotografii nechtějí setkat, se zvyšuje z 9 % na 14 %.

Vědci poznamenávají, že ženy ve studii spojovaly kočky s menší mužností mužů.

V případě druhého kandidáta, byly kladné názory podobné, ať už se objevil sám, nebo s kočkou. Pokud však šlo o negativní hodnocení možného rande, větší podporu získala fotografie s kočkou. Zatímco tedy 40 % žen by o schůzce s mužem neuvažovalo, pokud by ho viděly na fotografii samotného. Toto procento se zvyšuje na 45 %, když vidí jeho fotografii s domácím mazlíčkem.

Přečtěte si více
Máte raději kočky nebo psy? Vaše preference o vás hodně vypovídají

Autoři studie se domnívají, že „americká kultura považuje muže, kteří vlastní kočky, za méně mužné. To může vytvářet kulturní preferenci pro majitele psů, kteří jsou více spojováni s heterosexualitou. Ženy proto dávají přednost mužům s ‚dobrými geny‘. Ti jsou také často definováni více mužskými rysy. Je zřejmé, že přítomnost kočky toto vnímání (mužnosti) snižuje.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.