Accueil » Zvířata » Podle studie přítomnost psa zmírňuje bolest nemocných.

Podle studie přítomnost psa zmírňuje bolest nemocných.

Přítomnost psa podle studie zklidňuje bolest trpících osob

Domácí zvířata jsou pro některé lidi důležitou součástí života. Zejména kočky a psi. A studie odhalila, že adopce psa může člověku pomoci psychicky i fyzicky. V následujících řádcích odhalujeme vše, co o tom potřebujete vědět!

Pes může pomoci ulevit od bolesti!

Mnoho lidí má pocit, že pes jim může přinést mnoho štěstí. Společnost tohoto zvířete může skutečně pomoci pánovi čelit zkouškám každodenního života.

Vědci navíc tvrdí, že existuje souvislost mezi duševní silou a sdílením života se psem. Potvrdili, že tato domácí zvířata mohou být oporou. Lidé, kteří mají doma čtyřnohá zvířata, se totiž lépe hojí z traumat.

Přečtěte si více
Tento kocour přišel domů do špatného domu, jeho reakce je k popukání (video)

Podle studie zveřejněné ve vědeckém časopise PLOS One, může přítomnost psa podpořit hojení. Tato studie byla provedena s lidmi, kteří fyzicky trpěli. Skupina výzkumníků tedy prováděla pozorování na pohotovostních odděleních. To mělo za cíl potvrdit tuto novou teorii.

Studie zjistila, že psi zmírňují bolest u pacientů, kteří jí trpíZdroj: Capture Instagram

Pacienti měli menší bolesti!

Na tomto experimentu se podílelo téměř 200 pacientů. Výzkumníci měli za pomoci pacientů ohodnotit bolest, kterou pacienti pociťovali, na stupnici od 1 do 10. Pro optimalizaci výsledků museli výzkumníci rozdělit pacienty do dvou skupin.

První skupina nedostala žádnou léčbu bolesti, zatímco druhá skupina strávila několik minut se psem. Výsledky byly zajímavé. Lidé, kteří strávili 10 minut se psem, měli menší bolesti než ostatní. Výsledky tohoto experimentu zveřejnila televize CNN..

Erin Beckwellová je majitelkou psa. Podléhá chronické bolesti již delší dobu. Erin tedy řekla, že nemocnice vyvolává v pacientech neosobní pocit. Připomíná jim, že jsou nemocní. Na druhou stranu jim přítomnost terapeutického psa pomáhá v procesu zotavování.

Přečtěte si více
Odpoutají psa na řetězu, ale ten se odmítá pohnout, když zjistí proč, jsou ohromeni

Bylo tedy zřejmé, že toto zvíře zvýší šance na uzdravení nemocného člověka. V nemocnici i doma může být pes nejlepším přítelem člověka. Toto klubko chlupů může také poskytovat určitý druh terapie.

Přítomnost psa podle studie zmírňuje bolest trpících osob.Zdroj: Capture Instagram

Pes a hygiena!

Mike MacFadden je praktická zdravotní sestra. Tvrdí, že „Přítomnost terapeutického psa má nejen přínos pro podporu pacientů, ale myslím, že slouží také jako útěcha pro poskytovatele péče.“. Erin Beckwellová naopak trpěla bolestmi souvisejícími především s artritidou. Dále uvádí, že mít doma psa mu skutečně pomohlo cítit se sebejistě a mít svou bolest pod kontrolou..

Někteří lékaři však skutečně tvrdí, že tato praxe není vůbec zdravá. Pes navíc může v nemocnici způsobit hygienické problémy. Podle Colleen Dellové, hlavní autorky studie, však tato terapie nebrání uplatňování hygienických norem.

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naši stránku Kategorie Zvířata.

Chcete-li si přečíst
Tato kočka každý den navštěvuje hrob paničky, která zemřela před rokem

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.