Accueil » ZPRÁVY » Optický klam: Pokud máte jestřábí oči, najděte dikobraza ukrytého v tomto optickém klamu.

Optický klam: Pokud máte jestřábí oči, najděte dikobraza ukrytého v tomto optickém klamu.

Co je to optický klam?

Existuje celá řada optických klamů, ať už kognitivních, psychologických nebo fyzických. Optické iluze jsou hluboce fascinující a měnící se obrazy skrytých koček nebo návrhů, které zpochybňují způsob, jakým mozek vnímá věci. Studie ukazují, že čím složitější hádanky zodpovíme, tím jsme moudřejší.

Fungování našeho mozku vždy fascinujícím způsobem odhalují optické klamy. Optické iluze dokazují, že realita je konstruována mozkem. Způsob, jakým mozek něco vidí, je považován za jeho realitu.

Pozorování dikobraza

Náš mozek je tak dobrý v rozpoznávání vzorů a „vidění“, že se vědci domnívají, že optické iluze jsou známé objekty, které naše mysl rychle pracuje, aby vytvořila „celý“ obraz z jednotlivých prvků. Lidský mozek se dokáže dívat na věci různě, ze všech úhlů, a ze všech úhlů činit různá rozhodnutí. Ilustrace, která mate lidskou mysl, je ta, kde je schovaný jelen a je třeba ho najít.

Tento obrázek byl sdílen jako hádanka pro všechny věkové skupiny. Bylo zjištěno, že pouze 2 % lidí se podařilo najít dikobraza na tomto obrázku. Spatřit dikobraza může být trochu složité, ale s trochou soustředění to zvládnete!

Optické iluze jsou jako oříšky pro mozek; zostřují analytické schopnosti mozku. Náš mozek se při hledání reality podvědomě snaží vyhovět našim přáním a očekáváním. Při hře na optické klamy se nám může zdát, že různé objekty odpovídají objektu, který máme najít, což vytváří zmatek nutící mozek, aby se snažil rozlišit, co je skutečné a co se zdá být skutečné.

Dikobraz je detekovatelný pouze ze 2 %.

Tato iluze vyzývá své diváky, aby našli dikobraza tím, že je požádá, aby „objevili dikobraza“. Tato optická iluze je jen dalším zábavným způsobem, jak otestovat své IQ, ale nejlepší je podstoupit skutečný test IQ, abyste otestovali své IQ.

Jedná se o obtížný úkol a pro většinu lidí může být obtížné rozpoznat dikobraza během několika sekund, protože studie ukazují, že pouze 2% lidí dokáže rozpoznat dikobraza. Pokud jste dikobraza ještě nenašli, nezoufejte. Odhalíme ho na konci.

Spatřili jste dikobraza?

Optické iluze se zabývají rozdílem mezi tím, co vidí vaše oči, a tím, co vnímá mozek. U této optické iluze máte ještě čas vrátit se a sami hledat dikobraza, než ho odhalíme na obrázku níže.

Doufáme, že jste ho našli sami; pokud ne, nezoufejte. Zde je obrázek zobrazující dikobraza. Nastal čas odhalit Dikobraza.

Podívejte se na obrázek níže!

Zřeknutí se odpovědnostiVýše uvedené informace jsou poskytovány pouze pro obecné informační účely. Veškeré informace na těchto stránkách jsou poskytovány v dobré víře, ale neposkytujeme žádná prohlášení ani záruky, výslovné ani předpokládané, týkající se přesnosti, přiměřenosti, platnosti, spolehlivosti, dostupnosti nebo úplnosti informací na těchto stránkách.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.