Accueil » ZPRÁVY » OFICIÁLNÍ: Rafael Nadal promluvil o své operaci: bude si muset vzít pět měsíců volno

OFICIÁLNÍ: Rafael Nadal promluvil o své operaci: bude si muset vzít pět měsíců volno

Jediné, co chybělo, bylo oficiální slovo, a teď je tady. Pro Rafaela Nadala sezona 2023 oficiálně skončila. Španělský šampion, který dnes oslaví 37 let, si bude muset vzít nejméně pět měsíců volna.

Poslední naděje španělského šampiona na účast ve finále Davisova poháru (plánovaném na 21. až 26. listopadu) se rozplynuly. Tenista se včera podrobil operaci na klinice Teknon v Barceloně a nějakou dobu nebude k dispozici.

Roční pauza, když uvážíme, že Rafa nehrál od 18. ledna a že se po měsících čekání nakonec rozhodl pro operaci.

. Operaci provedl slavný lékař Marc Philipon, který je v tenisových kruzích známý tím, že v minulosti léčil legendy jako Gustavo Kuerten a Lleyton Hewitt.

Pro legendu z Pyrenejského poloostrova, která doufá, že se na kurty vrátí v co nejlepším světle, není co řešit. Nebo spíše zatím o odchodu do důchodu nemůže být řeč a Rafa doufá, že bude i nadále hrát a být konkurenceschopný navzdory nedávnému odchodu z první světové stovky.

Zprávu přinesl deník Marca.

Noční můra pro Rafu

Pro Rafaela Nadala, který pravděpodobně odehraje méně zápasů než v roce 2021, kdy byl opět nucen vynechat celou druhou polovinu sezony kvůli zranění, to bude noční můra.

Španěl by mohl zakončit rok 2023 s pouhými dvěma zápasy odehranými na oficiálních turnajích ATP, oba na Australian Open v Melbourne: Iberijský hráč porazil v úvodním zápase Brita Jacka Drapera a poté prohrál ve třech setech s Američanem Mackenziem McDonaldem a již přítomným a přetrvávajícím fyzickým problémem v levé noze.

Po australském turné se Mallorčan podrobil testům a zjistil, že trpí lézí iliopsoasového svalu 2. stupně: to ho vedlo k postupnému odkládání návratu na turné, před Roland Garros vysvětlil, že by se mohl vrátit až v roce 2024.

V pátek večer se však objevila zpráva o jeho úspěšné operaci v Barceloně a Rafa v sobotu ráno poskytl důležité zprávy a aktualizace v příspěvku na sociálních sítích.

Fanoušci nyní čekají, až Rafa získá zpět svou nejlepší fyzickou kondici a vrátí se na tenisové kurty. Pro Rafaela Nadala, který bojuje o normální život bez zranění, bojuje o návrat ke hře a v nadcházejících měsících bude pracovat s fyzioterapeuty, aby se pokusil znovu bojovat o slávu, je to těžké období.

Níže je uvedeno celé sdělení Rafaela Nadala:

Dobrý den všem. Jak víte, včera večer jsem podstoupil operaci. Vše proběhlo dobře a artroskopie se zaměřila na levou psoasovou šlachu, která mi od ledna brání v účasti na soutěžích.

– Rafa Nadal (@RafaelNadal) 3. června 2023

Foto: LaPresse

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.