Accueil » ZPRÁVY » Novak Djokovič: Motivací jsou pro mě grandslamové turnaje, ale…

Novak Djokovič: Motivací jsou pro mě grandslamové turnaje, ale…

Největším zdrojem motivace Novaka Djokoviče jsou grandslamové turnaje. Srb nikdy neskrýval svou touhu pokračovat v tvorbě historie a sbírání nejvýznamnějších turnajů. Jeho zápas proti Alexandru Davidoviči Fokinovi byl jasným důkazem této silné vůle, vůle, která mu umožnila zvítězit v nejdůležitějších okamžicích navzdory únavě a určitým nepříjemným pocitům v noze.

Djokovič je jediným hráčem v losu, který vyhrál Roland Garros, a jeden z novinářů v tiskové místnosti se ho zeptal, čím se tak liší od ostatních.

Djokovič: Vím, že mám stále úroveň na to, abych vyzval ty nejlepší

„Díky za otázku.

Vždycky se těším na turné, zejména když hraji grandslamy. Už jsem to říkal mnohokrát. Snažím se soustředit svou pozornost a veškerou motivaci, abych se co nejlépe připravil na grandslamové turnaje, kde chci dosáhnout svého maxima a pokusit se získat další titul,“ řekl Djokovič. Djokovič prohlásil.

„Letos už jsem to dokázal a vím, že to dokážu. Samozřejmě se bavíme o různých površích, různých podmínkách. Ale vyhrát grandslam je stále vítězství na grandslamu, zejména v mém věku a v této fázi mého života.

Vím, že mám stále úroveň a kvality na to, abych vyzval nejlepší hráče světa. Jsem vděčný za to, že jsem tam, kde jsem, nevím, jak dlouho to bude trvat. To opravdu nevím.

Nemám na mysli konkrétní konec. Dokud jsem schopen se den za dnem prosazovat a mít jasné cíle, jsem připraven pokračovat. Dnes je to mnohem těžší, než když jsem byl mladší, ale pro sportovce je důležité mít jasné krátkodobé a dlouhodobé cíle.

Snažím se tedy stanovovat si cíle, vybírat si turnaje, na kterých chci hrát co nejlépe. Roland Garros do této kategorie spadá. Na Roland Garros je Novak Djokovič jasným favoritem, jeho zkušenosti a kariéra z něj dělají vážného uchazeče o třetí korunu v Paříži, kde se pokusí vyhrát svůj 23. grandslam.

Balkánský hráč se kvalifikoval na poslední šestnáctý turnaj pařížského majoru. Foto: Reuters

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.