Accueil » Zvířata » Mohou vlci vrtět ocasem jako psi? Zde je odpověď

Mohou vlci vrtět ocasem jako psi? Zde je odpověď

Mnozí majitelé psů jsou zvyklí, že jejich mazlíčci po příchodu z práce vrtí ocasem. Tento typ gesta se vyskytuje také u vlků. Ačkoli jsou totiž většinou samotářská zvířata, při setkání se svými druhy často mávají touto částí těla.

Když jdou větší vlci na lov, snaží se jim menší vlci olíznout tlamu. když se vracejí pro potravu.

„Pozdravy jsou skutečně chováním, které se projevuje především u podřízených jedinců vůči jedincům. dominantním jedincům. A to zejména tehdy, když setkání po odloučení,“ řekla Sarah Marshall-Pesciniová. Výzkumná pracovnice domestikační laboratoře Etologického ústavu Konrada Lorenze v Rakousku.

Přečtěte si více
Jak si kočka vybírá, s kým bude spát? Zde jsou příčiny 5

Mohou vlci vrtět ocasem jako psi?Zdroj: Capture Instagram

Správa národních parků USA upozorňuje, že vlčí smečky obvykle tvoří chovný pár složený z jednoho samce a jedné samice. Ti pak vedou . mláďata a rozmnožující se dospělí jedinci. Jedním ze způsobů, jak vlci dávají najevo své postavení ve smečce, je vrtění ocasem na pozdrav.

Gesto přítomné u potomků

Spuštěním tohoto ocasu a jeho rychlým pohybem dává zvíře najevo svou podřízenost. Jedná se tedy o způsob, jak naznačit, který vlk může například žrát jako první. Sarah Marshallová-Pesciniová vysvětluje: ,,V případě, že se jedná o ocas, je to možné: „Je to způsob, jak jasně vymezit role a nemuset se pokaždé hádat. když se vyskytne nějaký problém.

Vrtění ocasem je doprovázeno olizováním rtů. Podřízený se tak vlastně snaží olíznout dominantovi zadní část tlamy. Toto chování je u vlků přítomno od útlého věku. Když se starší vlci vydávají na lov, mladším olizují tlamu, když se vracejí pro potravu.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit náš web. Kategorie Zvířata.

Přečtěte si více
Jak zjistit, zda má váš pes zánět ucha, příčiny a možnosti léčby

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.