Accueil » Zvířata » Mohou vaše starosti způsobit onemocnění vašeho domácího mazlíčka? Odpověď odborníků

Mohou vaše starosti způsobit onemocnění vašeho domácího mazlíčka? Odpověď odborníků

Mohou vaše starosti způsobit onemocnění vašeho domácího mazlíčka? Odpověď odborníků

Domácí zvíře je odborníkem na pochopení lidských emocí. Čte výrazy obličeje a tón hlasu, aby rozpoznal emocionální stav lidí. „Zvířata vnímají vše ve svém prostředí“.

Citlivost na emoce

Radost, úzkost nebo smutek jsou známé emoce domácích zvířat.. „Psí čich dokáže díky našim hormonům rozpoznat, kdy se bojíme, zlobíme apod. Kromě toho dokáže také identifikovat a dokonale rozlišit tón hlasu.

To je důvod, proč znát náladu lidí Mají v mozku vše, aby cítili emoce a byli citliví na ty naše,“ vysvětluje Unger. „Jako savci mají ve svých mozcích vše, co potřebují k tomu, aby cítili emoce a byli citliví na ty naše,“ vysvětluje psycholog. Navíc upozorňuje, že stavy radosti jsou nakažlivé. Takže když se vyskytují vyváženě, vyvolává to skákání a olizování.

Přečtěte si více
Muž odsouzený za zanedbávání svého psa, který kvůli němu zemřel

Mohou vaše starosti způsobit onemocnění vašeho domácího mazlíčka? Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram
Stres

Tato reakce je tak normalizovaná u dnešních lidí, že si jí ti, kteří jí trpí v mírných stavech, často ani nevšimnou. Přesto je hnána stresem, což vyvolává fyzické a psychické potíže, a to i u domácích zvířat.

„Stres a úzkost generují měnící se chování.Někdy šťastný, jindy naštvaný. Takto se budeme chovat i my vůči svým domácím mazlíčkům. Mohou nést následky s chováním zmatku, stresu. Ale také vyhledáváním pozornosti, depresemi…“.

Ve skutečnosti, může stresovaný mistr přenášet nevyvážené chování. „Úzkostní, neurotičtí a bojácní majitelé tyto emoce přenášejí s větší pravděpodobností. To vyvolá reakce připoutanosti, stresu nebo bezmoci v závislosti na zvířeti.

„Vyřešení našich obav a situací, které v nás vyvolávají úzkost, bude základem pomoci zvířeti překonat jeho problémy s chováním. Můžeme využít zrcadlo, které nám domácí zvířata nabízejí, k odstranění našich blokád“, doporučují odborníci.

Přečtěte si více
Jak často by se měli psi a kočky koupat, aby se předešlo kožním onemocněním

Mohou vaše starosti způsobit onemocnění vašeho domácího mazlíčka? Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram
Zlepšení pohody

„Udržujte emoce v prostředí co nejstabilnější. To znamená vyhnout se například křiku a hádkám. „Být smutný, mít chvíle pesimismu nebo procházet špatným obdobím je součástí života. Měli bychom se však snažit zachovávat vůči svému domácímu mazlíčkovi rozvahu.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.