Accueil » Zvířata » Mohou mít kočky Downův syndrom? Vše o tomto onemocnění

Mohou mít kočky Downův syndrom? Vše o tomto onemocnění

Mohou mít kočky Downův syndrom? Vše o této nemoci

Viděli jste někdy zvíře kýchat? Často je to zábavné a nečekané, protože si myslíme, že je to výhradně lidská vlastnost. Ve skutečnosti však existuje jen velmi málo nemocí nebo stavů, které postihují výhradně člověka. Ve skutečnosti je zcela normální a běžné, že lidé a zvířata, jako jsou kočky nebo psi, sdílejí stejné nemoci a příznaky.

Pokud tedy kočky mohou trpět stejnými poruchami jako jejich majitelé, kteří se často ptají, zda kočky mohou mít Downův syndrom.

Downův syndrom je onemocnění která postihuje lidi po fyzické i intelektuální stránce. Také fyzické a behaviorální příznaky některých koček mohou připomínat Downův syndrom. Není však možné, aby skutečně trpěly Downovým syndromem. Je to proto, že tento stav existuje pouze u lidí.

Přečíst
Neuvěřitelný příběh vesnice, která se spřátelila s vlkem, vás dojme!

Kočky mají pouze 19 párů chromozomů, takže je nemožné, aby měly Downův syndrom.

Tento syndrom je důsledkem chromozomální abnormality. U člověka obsahuje jádro každé buňky 23 párů chromozomů. Lidé s Downovým syndromem mají tři kopie 21. chromozomu, buď úplné, nebo částečné. Naproti tomu kočky mají pouze 19 párů chromozomů, což znamená, že je nemožné, aby kočky s Downovým syndromem existovaly. To však neznamená, že nemohou mít jiné syndromy podobné tomuto lidskému onemocnění.

Příčiny trizomie 21 Růstová retardace a zvláštní fyzické znaky, jako jsou široce posazené oči, tupý nos, vyplazený jazyk atd. Někteří lidé si proto mohou myslet, že jejich kočka má tuto genetickou vadu kvůli svému fyzickému vzhledu. Ale také kvůli jejímu chování, nevyrovnanosti nebo nezralosti.

Příčinou těchto vlastností koček může být také příbuzenská plemenitba, která je v kočičích společenstvích velmi častá. Kromě toho by mohlo způsobit fyzické deformace nebo duševní poruchy.

Tyto běžné stavy u koček mohou být zaměněny s Downovým syndromem.

1. Mozková hypoplazie, neurovývojová porucha, při níž se potomek rodí s nezralým mozečkem.

Přečtěte si více
Proč mé kočce vypadává hodně chlupů?

2 . Klinefelterův syndrom je chromozomální abnormalita, při které se rodí kocouři se třemi chromozomy XXY a jsou neplodní.

3. Distální polyneuropatie, Výsledkem jsou snížené nebo chybějící reflexy a svalový tonus, slabost nebo ochrnutí.

4. Kočičí dysautonomie, degenerativní onemocnění postihující autonomní nervový systém s očními a trávicími příznaky.

„U koček se vyskytují některé trizomie, ale nejsou přesně stejné jako u lidí. Lidský neurologický systém je nejsložitější, velmi odlišný od zvířecího.

Chcete-li si přečíst
Muž spatří losa a je překvapen, co má v tlamě.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.