Accueil » Zvířata » Močí vaše kočka na vaše oblečení nebo do domu? Zde se dozvíte, proč a co s tím dělat.

Močí vaše kočka na vaše oblečení nebo do domu? Zde se dozvíte, proč a co s tím dělat.

Močí vaše kočka na vaše oblečení nebo do domu? Zde je návod, jak zjistit příčinu a něco s ní udělat.

Pokud si kočka značí své teritorium močí v rohu místnosti, může to být důvod k obavám. Značkuje si své území, nebo močí?

Kočky používají moč jako signál čichový nebo “ značka „Motivace k močení, které má označit teritorium pachem, je velmi odlišná od močení, které má ulevit plnému močovému měchýři. Motivace k močení, které má označit teritorium pachem, je velmi odlišná od močení, které má ulevit plnému močovému měchýři.

Proto je důležité zjistit, zda si kočka značí své území močí, protože možná řešení budou v každém případě jiná.

Proč vaše kočka močí?

K močení, kočka si sedne a na vodorovnou plochu vypustí určité množství moči. Může dojít k poškrábání oblasti kolem moči, ale není tomu tak vždy. Častými místy nevhodného močení mohou být koberce, pohovky, peřiny, vany nebo umyvadla.

Zdroj: Capture Instagram

Označovat své území močíkočka se postaví, obvykle udělá pohyb zadníma nohama, zatřese ocasem a vylije malé množství moči na svislý povrch, například na zeď, a zanechá zřetelnou pachovou stopu. Místa, kde si kočky označují své teritorium močí, jsou dveře, okna, okolí chovatelských stanic, záclony, elektronická zařízení a nákupní tašky nebo tašky na odpadky.

Jakmile zjistíte, které z těchto dvou chování se u vaší kočky projevuje, měli byste podniknout kroky k nápravě situace.

Zdroj: Capture Instagram

Ať už se jedná o nehodu, nebo ne, jakmile se kočka vymočí nebo vyprázdní na určitém místě, její citlivý čich ji přiměje, aby ho použila. pravidelně používat jako toaletu. Nejlepším způsobem, jak se tohoto zlozvyku zbavit, je držet kočku co nejdéle mimo tento prostor, odstranit všechny pachy, které může kočka vnímat, a změnit zeměpisnou polohu prostoru pomocí nábytku, který jí brání v přístupu. Omyjte místo 10% roztokem čisticího prostředku, poté opláchněte studenou vodou a nechte uschnout. Postříkejte oblast (pomocí postřikovače) alkoholem, vetřete a nechte zaschnout.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.