Accueil » Zvířata » Milujete svou kočku? Pak jí toto krmivo nikdy nedávejte!

Milujete svou kočku? Pak jí toto krmivo nikdy nedávejte!

Co když jsou naše jistoty ve skutečnosti lži? Mnozí z nás věří, že mléko je hlavní potravou kočky. A toto přesvědčení vychází z filmů a kreslených filmů, které jsme sledovali jako děti. Ve skutečnosti však někteří odborníci důrazně nedoporučují podávat mléko našim kočičím přátelům. Jaké jsou pro to důvody? Odpovědi naleznete v následujících řádcích.

Kočka nesmí pít mléko!

Od mládí jsme v televizi viděli scény, ve kterých se kočky bavily pitím mléka. V důsledku toho jsme byli přesvědčeni, že tato potrava je pro kočku ideální. Je však důležité vyhnout se podávání tohoto nápoje těmto chlupáčům.

Tento zvyk byl zpočátku pouze obrazem, který se často odrážel v médiích. Ale zdravotníci důrazně nedoporučují.. Mléko je totiž pro zdraví kočky škodlivé.

Přečtěte si více
Tato kočka utekla z přepravky a uvízla pod kolejemi metra

Stejně jako lidé, i kočky mohou dělat potravinové intolerance. Podle veterinářů existuje dokonce mnoho zvířat s intolerancí laktózy. V kravském mléce je laktóza velmi zastoupena.

Následky intolerance kravského mléka jsou u kočkovitých šelem podobné jako u lidí. Může způsobit zažívací problémy u vaší kočky. Ty se obvykle projevují nevolností, průjmem a zvracením.
Milujete svou kočku? Pak jí nikdy nedávejte toto krmivo!Zdroj: Capture Instagram

Nejčastější rizika u koček!

Kromě nesnášenlivosti je podávání kravského mléka kočkám zakázáno také z jiného důvodu. Pro kočku je snazší přibírat na váze pokud ji konzumuje často. Poradna-Veto vysvětlila, jak je důležité podávat kočce nadměrné množství kravského, kozího nebo ovčího mléka.

Velké množství těchto kategorií mléka přispívá do kočičí stravy značným množstvím energie. Kromě toho mají vysoký obsah kalorií v podobě sacharidů a tuků. V důsledku toho se kočka přibírá na váze snadno.

Chcete-li si přečíst
Dojemný příběh kočky Duo, která se narodila se „dvěma tvářemi“ a kterou nikdo nechce adoptovat

Abyste to napravili, je důležité, aby vaše kočka dodržovala zdravou stravu. Nejvíce se doporučují potraviny s vysokým obsahem bílkovin. Ty jsou nejspolehlivějšími živinami, které udržují kočku zdravou.

Máte rádi svou kočku? Pak jí nikdy nedávejte toto krmivo!Zdroj: Capture Instagram

Důležité je také pochopit, že tloustnutí není nikdy vhodné pro vaše zdraví. Ať už jste člověk nebo kočka, musíte si vždy udržovat postavu, abyste zůstali ve formě. Je proto na čase odložit mléko jako obvyklou potravu kočkovitých šelem.

Co dělat, aby vaše kočka byla zdravá!

Pokud jste byli zvyklí dávat své kočce mléko, je čas přestat. Místo toho, abyste svou kočku krmili tímto nebezpečným krmivem, doporučujeme jí dávat. bílkovinné krmivo jako jsou ryby.

Doporučuje se také dát rekreační oblast pro vaši kočku. Vaše kočka tak bude mít prostor pro pohyb a udržování kondice. Nezapomeňte svou kočku čas od času vzít na procházku, aby se zabavila.

Přečíst
Tato kočka se stala vůdcem těchto jehňat, jsou nerozluční! Dojemné video

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naše Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.