Accueil » ZPRÁVY » Matteo Berrettini: Novak Djokovič, plamen v jeho břiše je působivý

Matteo Berrettini: Novak Djokovič, plamen v jeho břiše je působivý

Může být ještě mužem, který porazí Novaka Djokoviče. Srbský tenista prožil skvělou první polovinu sezony a pojedenácté vyhrál Australian Open: byl to jeho 22. grandslamový turnaj, čímž vyrovnal rekord Rafaela Nadala v mužském žebříčku.

Antuková sezona se bělehradskému rodákovi, který se na Roland Garros pravděpodobně pokusí vytvořit rekord mužské tour, nevydařila. Muž, který se se Srbem utkal ve finále Wimbledonu, Matteo Berrettini, ocenil vlastnosti muže, který je světovou jedničkou více týdnů než kdokoli jiný v žebříčku ATP. „Djokoviče je těžké porazit,“ začala současná italská trojka rozhovor s Gianlucou Gazzolim v podcastu BSMT.

Djokovičův vnitřní oheň, autor: Berrettini

„Zejména co se týče hry, vycházíme spolu dobře: pro mě je to dobré, ale pro něj špatné. Nikdy to neřekl, ale rád proti mně hraje. Kromě toho, že je spolu s Federerem a Nadalem jedním z nejlepších hráčů v tomto sportu,“ řekl Berrettini, který vysvětlil, proč jsou Djokovič a další dva hráči velké trojky tak skvělí, a to i a zejména ve vzájemném srovnání.

„Výsledky, překonané rekordy jsou samozřejmě překvapivé, ale nejvíc mě překvapuje, že se k nim vracím. Vždycky je třeba udělat nějaký nový krok. Vyhráli všechno, možná i olympijské hry. Je úžasné, že vždycky najdou ten vnitřní oheň.

Ostatní nejsou o moc horší než oni, někdy je to otázka detailů a on je vždycky vloží do hry. Má šílené technické, taktické, fyzické a mentální schopnosti, ale právě tento vnitřní agonismus je hlavní charakteristikou velkých sportovců, jako je on,“ uzavřel Berrettini.

Matteo Berretttini se nestihl včas zotavit na Roland Garros, turnaji, na kterém bude Novak Djokovič usilovat o dosažení svého 23. grandslamu jako nasazená jednička v Paříži. Foto: Getty Images

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.