Accueil » Zvířata » Mariňáci skáčou přes palubu, když vidí, co je ve vodě

Mariňáci skáčou přes palubu, když vidí, co je ve vodě

Nedávno zažila posádka námořnictva neuvěřitelné, když se setkala s neobvyklým pohledem 10 mil od pobřeží. Byl to skutečně podivný tvor plovoucí ve vodě. Když se k němu přiblížili, s údivem zjistili, co to je.

Jak se to tam dostalo? Byl to zázračný únik, nebo tragická nehoda? Představitelé námořnictva věděli, že musí jednat rychle. Tento příběh je svědectvím o tajemství života na moři a připomínkou toho, že i ty nejvšednější úkoly mohou přinést nečekané okamžiky vzrušení.

Vznášející se ve vodě, se ve vodách u pobřeží Srí Lanky ocitl velký a majestátní tvor, který se nepodobal ničemu, co dosud viděli. Byl to skutečně velkolepý tvor, který se ocitl uvězněný ve vodách u pobřeží.

Přečíst
Pes běží k ženě v lese a prosí ji, aby ho následovala, překvapivý důvod

Byl to slon!

Námořní důstojníci nemohli uvěřit svým očím. Ve vodě už viděli mnoho tvorů: velryby, žraloky, žraloky. Ale tohle bylo tak nečekané, že nemohli uvěřit svým očím. Byl to slon! Zvíře, které by si nikdy nedokázali představit, že v moři uvidí.

Objev byl neobvyklýprotože sloni nejsou nijak spojováni s mořským životem. Sloní mládě bylo pravděpodobně vtaženo do oceánu, když se snažilo přejít lagunu.
Námořní pěšáci skočili přes palubu, když viděli, co je ve vodě.Zdroj: Capture Instagram

Šťastněsloni jsou výborní plavci. Mají velká, plovoucí těla a jejich dlouhé choboty fungují jako šnorchly. Díky tomu dokázal slon přežít ve vodě. Přestože byl slon dobrým plavcem, začínal se unavovat.

Tým námořnictva viděl, jak je slon velký. a uvědomil si, že bude brzy potřebovat posily. Slon by byl brzy příliš slabý na to, aby plaval sám.

Přečtěte si více
Pes: 5 znaků, že se cítí milován a naplněn

Rozhodli se tedy zavolat na jiné lodě a také na oddělení pro divokou přírodu, protože si mysleli, že by bylo dobré mít na blízku odborníky na zvířata pro případ nouze s Jumbem.

Námořní pěchota skočí přes palubu, když vidí, co je ve vodě.Zdroj: Capture Instagram

Když dorazila druhá loď námořnictva a členové ochranářského týmu, vymysleli plán. Věděli, že slon je příliš velký na to, aby ho mohli přepravit na obou lodích, takže ho budou muset odtáhnout na mělčinu.

Záchranný tým věděl, že to bude dlouhý proces.

Museli však slona Jumba dostat do bezpečí. Námořní tým tedy Jumba odtáhl. Dávali přitom pozor, aby mu občas nevystrčili tlamu z vody, aby se nadýchal potřebného vzduchu.

KonečněPo odtažení vyčerpaného slona ho tým námořnictva dopravil do bezpečí. Odvezli ho na místo poblíž laguny, aby mohl zbytek cesty ujít pěšky.

Přečíst
Jak nebezpečné je pro vaši kočku jíst šváby? Tady je to, co říkají odborníci

Záchranáři věděli, že jakmile najde bezpečné místo, bude pravděpodobně spát několik hodin. Nikdy předtím se nesetkali se slonem ve vodě. A bylo jasné, že to není běžná událost. Zvíře bylo v nouzi a potřebovalo se co nejrychleji vyspat.

Mariňáci skáčou přes palubu, když vidí, co je ve voděZdroj: Capture Instagram

Po záchraně, Jumbo si mohl odpočinout a zotavit se z utrpení. Služba pro volně žijící živočichy na něj nějakou dobu dohlížela, aby se ujistila, že je v pořádku. Navzdory prožitému utrpení je slon v překvapivě dobrém zdravotním stavu.

Nakonec se slon vrátil do svého přirozeného prostředí. Po několika dnech strávených ve veterinární nemocnici se slůně nemohlo dočkat návratu do svého přirozeného prostředí. Proto zmizelo v porostu, jakmile ho záchranáři vypustili. Což mariňáky potěšilo.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám podívat se do kategorie Zvířata.

Přečtěte si více
Video: Muž udeřil ženu za to, že neměla psa na vodítku

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.