Accueil » Zvířata » Mají psi pupík a kde se nachází?

Mají psi pupík a kde se nachází?

Funkce psího pupíku je stejná jako u člověka. Označuje místo, kde byla pupeční šňůra spojena s matkou. Pupeční šňůra umožňuje rostoucím štěňatům přijímat všechny živiny, které potřebují ke svému růstu.

Navels u psovitých šelem jsou obvykle jen vzpomínkou na jejich začátky. Někdy však mohou ukazovat na skryté zdravotní problémy, jako je například kýla. Podívejme se blíže na to, co znamená pupek u psů.

Kde má můj pes pupík?

Psí pupík se nachází na břiše, stejně jako pupík člověka. „Psí pupík najdete na spodní straně, uprostřed břicha, u základny hrudního koše, obvykle mezi dvěma bradavkami,“ prozrazuje veterinární sestra Shauna Spoonerová.

Zatímco lidské pupíky se dají snadno najít.Zatímco u lidí se pupek najde snadno, u psa to může být obtížnější. Kromě toho, že jsou psí pupky pokryté srstí, mohou být méně nápadné. Například pupek psa není vždy příliš velký. „Psí pupík je obvykle mnohem menší než lidský. A to vzhledem k velikosti psa. A to v závislosti na velikosti psa,“ říká Shauna Spoonerová.

Takže i když máte čivavu, nečekejte, že bude mít příliš viditelný pupík!

Mají psi pupíky? Kde je?Zdroj: Capture Instagram
Jak se tvoří psí pupík?

Pupek vašeho psa se vytvořil stejným způsobem jako ten váš. Každé štěně má svou vlastní pupeční šňůru, která se vyvíjí během prvních týdnů růstu psa. embryo a spojí ji s placentou matky.

Po porodu veterinářka Adelaide vysvětluje. matka se zakousne do pupeční šňůry a přeruší ji, přičemž k mláděti zůstane připojena asi dvoucentimetrová pupeční šňůra. O několik dní později se „pahýl“ pupeční šňůry se oddělí od novorozence a zanechá jizvu.

Psi jsou zvířata „placentální“ zvířata, což znamená, že matka poskytuje plodu v děloze živiny a krev prostřednictvím pupeční šňůry. Téměř všichni savci (včetně lidí a koček) jsou placentární.

Mají psi pupík? Kde je?Zdroj: Capture Instagram
Mají psi stejné pupíky jako lidé?

Zatímco lidské pupíky jsou výraznější a „hlubší“, psí jsou jiné.

„Jako pupek je jizva, může s věkem psa slábnout a je obtížnější ho najít,“ říká Shauna. Spooner. Pupek vašeho psa může být také mělčí než váš nebo více protáhlý než kruhový.

Kromě toho mohou mít lidé vnitřní nebo vnější pupek. Na druhou stranu, pokud je pupík vašeho psa obrácený směrem ven, může to znamenat zdravotní problém. Shauna Spoonerová vysvětluje, že novorozená štěňata mohou mít vnější pupík a že se pravděpodobně jedná o zbytky nebo hojící se jizvu. Pokud máte obavy nebo pochybnosti, neváhejte vyhledat odbornou radu.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.