Accueil » Zvířata » Má vaše kočka depresi? Zde jsou příznaky a léčba, které vám mohou pomoci.

Má vaše kočka depresi? Zde jsou příznaky a léčba, které vám mohou pomoci.

Je vaše kočka v depresi? Zde jsou příznaky a léčba

Stejně jako jejich majitelé mohou mít i kočky špatné dny. Jeho poměrně nesobecký postoj mu nebrání v tom, aby byl náchylný k depresi. Horší je, že pokud si nedáte pozor, může to být fatální. Proto je třeba přijmout těchto několik opatření. Soustřeďte se!

Jak může stres ovlivnit kočičí mysl?

Je zřejmé, že k depresi dochází poté, co v životě kočky došlo k vnějším událostem. To způsobuje velké změny Před zahájením léčby je nezbytné zjistit, co se kočce stalo. Před zahájením jakékoli léčby je proto nezbytné určit, co se kočce stalo.

První událostí, která by mohla kočku rozrušit, je nedostatek mateřské náklonnosti. Stejně jako každé jiné novorozené zvíře potřebuje pomoc své matky aby se mohla správně vyvíjet. Matka je ta, která ho nejlépe dokáže naučit, jak se stát dospělým.

Pokud tato mateřská přítomnost není naplněna, kočka snadno podléhá depresi. Majitel však může také zaplnit prázdnotu kočky. V mnoha případech však dochází k opačné situaci. Kočka je tedy ponechána sama sobě.

Nakonec, prostředí, ve kterém působí ovlivňuje také chování vlasové kuličky. Náhlá změna, jako je úmrtí v rodině nebo nečekané stěhování, může oslabit jeho mysl. Totéž platí pro násilí a mnoho dalších nekontrolovatelných faktorů.

Jak posílit svou morálku?

První věc, kterou je třeba udělat, pokud je kočka náchylná k depresi, je jednat co nejrychleji. Je důležité vědět, že pouze 1 % kočkovitých šelem mají šanci na uzdravení, pokud trpí depresí. Zvláště když se jeho stav velmi rychle zhoršuje.

Nejdůležitější je pokusit sepřitáhnout pozornost pozornost vaší kočky. Na trhu je k dispozici mnoho hraček, se kterými si vaše kočka může hrát. Patří mezi ně kočičí stromy, škrabadla a mnoho dalších. Nejdůležitější je však zůstat po jeho boku.

Má vaše kočka deprese? Zde jsou příznaky a léčbaZdroj: Capture Instagram

Kočka nachází velkou útěchu v neustálé přítomnosti svého majitele. Při každodenních aktivitách, práci a dalších povinnostech je však obtížné najít si čas na péči o kočku. Proto je lepší uchýlit se k poskytovatele služeb který má potřebné zkušenosti.

V závažnějších případech může kočka ztratit vůli k životu. Tam, zásah veterinárního lékaře je nezbytně nutné! Veterinární lékař pak může doporučit antidepresiva nebo jiné specifické léky. Pokud je onemocnění závažnější, může také doporučit zkušenějšího odborníka.

Jak vypadá deprese u koček?

Je poměrně snadné určit depresivní stav kočky. Začíná to ztrátou chuti k jídlu a nálady. Kočka s nikým nemluví ani si s nikým nehraje. Dokonce má tendenci být poměrně agresivní. Zatím byste se neměli příliš znepokojovat.

Deprese dosáhne kritické fáze, kdy se kočka schovává na nepravděpodobných místech. Tam se může oddávat sebepoškozování velmi znepokojující. Abyste ho našli, stačí sledovat nepříjemné pachy vycházející z jeho těla.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.