Accueil » ZPRÁVY » Lucas Pouille: Dostal jsem se z deprese, ale někdy na to myslím a dodává mi to sílu.

Lucas Pouille: Dostal jsem se z deprese, ale někdy na to myslím a dodává mi to sílu.

Lucas Pouille je zpět v Paříži a udělal to tím nejlepším možným způsobem. Francouzský tenista, bývalý hráč Top 10 a semifinalista Australian Open 2019, po těžkém období poznamenaném alkoholem a depresemi vyhrál první kolo kvalifikace do hlavní soutěže na Roland Garros: 7-5, 6-3 proti českému tenistovi Tomáši Macháčovi, světovému číslu 125. Vítězství v prvním kole kvalifikace na Roland Garros se mu podařilo vybojovat.

V rozhovoru pro L’Equipe se ohlíží za tímto okamžikem a přiznáním, které francouzskému listu poskytl. „Cítil jsem, že nastal čas o tom promluvit. Měsíce a měsíce jsem žádal svůj tým, abych nic neříkal, abych odmítal žádosti, protože jsem se necítil připravený.

Protože na to nebyl ten správný čas. Závod je jako normální život, procházíte dobrými a špatnými časy a je důležité, aby to lidé cítili také. Vždycky si myslíte, že sportovec musí být v dokonalé kondici, ale v životě se věci ne vždycky vyvíjejí tak, jak byste chtěli,“ řekl Francouz, který pak dodal: „Ano, myslím, že můžete mluvit o depresi.

Od chvíle, kdy trávíte čas o samotě ve svém pokoji a všechno, co vidíte, je černé, myslím, že je to tak. Teď už je to pryč, je to za mnou, i když na to někdy myslím. Slouží mi to a dává mi to víc síly než cokoli jiného.

Cílem je Paříž 2024

Jak řekl L’Equipe, nyní, když je toto období částečně za ním, tenista usiluje o olympijské hry 2024. „Nemohu to všechno ignorovat, posledních několik let bylo těžkých.

Vracím se s touhou hrát, vyhrávat zápasy, s cílem dát do toho všechno, abych se pokusil splnit si sen a hrát na pařížských hrách. Nevím, jestli se mi to podaří, ale každopádně do toho dám všechno a budu si užívat, co se stalo,“ uzavřel Lucas Pouille, který na Roland Garros bojuje o místo v hlavní soutěži.

Ve svém dalším zápase v kvalifikaci Roland Garros se Lucas Pouille utká s Tsen Chung-hsinem, hráčem, který se bude snažit o dobrý výsledek po návratu domů. Foto: Cedric Lecocq/FFT

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.