Accueil » Zvířata » Kočky jsou učitelé, kteří nás učí tyto lekce

Kočky jsou učitelé, kteří nás učí tyto lekce

Každý, kdo má doma kočky nebo kdo s nimi žil, ví, že tato zvířata jsou zvláštní a fascinující stvoření. Můžeme je tedy považovat za „učitele“.

Buddhismus je jiná kultura která považuje kočky za mistry, kteří nás mohou naučit velmi cenným pojmům. Pro toto filozofické a duchovní náboženství a tradici představují kočky duchovnost, klid a harmonii. Buddhisté navíc věří, že člověk, který má dobrý vztah ke svému podvědomí, je schopen pochopit osobnost kočky. Ale také pochopit tajemství, která v sobě skrývají.

Co nás mohou naučit kočky

„Co se učíme od koček závisí na jednotlivci. Protože každý z nás je jiný, jde jinou cestou. Ne všichni se tedy od nich naučíme totéž. Obecně nás ale život s kočkami učí být čistotnější a pořádnější, protože naši kočičí přátelé to potřebují, aby se u nás doma cítili šťastně,“ vysvětluje Nicoleta. Milovnice koček a pozorovatelka jejich chování.

Přečtěte si více
Podivná psí videa terorizují internet: „Chovají se jako lidé

Mohou nám také pomoci udržet rutinu.

Dodržování plánu je dalším požadavkem, který musíme splnit, když přijmeme kočku. Tato zvířata mají velmi jemně nastavené vnitřní hodiny. Dají nám tedy najevo, že změna času krmení nebo úklid steliva může mít následky. Tento rozvrh zdaleka nemusíme považovat za povinnost, ale můžeme ho vnímat jako způsob, jak vnést řád do našeho vnitřního chaosu. Kromě toho nám rutina může pomoci lépe zvládat náš každodenní život a naše emoce.

Zvědavost je další charakteristickou vlastností těchto koťat. Jsou vždy připravena studovat jakýkoli nový předmět, který jim přinesete domů. Schovávat se na těch nejnepravděpodobnějších místech. Nebo někdy jen tak zjistit, co tam je, či zalézt do díry. Ale pozor na přísloví „zvědavost zabila kočku“. Někdy je třeba této zvědavosti klást meze.

Můžeme se od nich také naučit vnímat útěk jako inteligentní způsob reakce na konflikt. Není vždy nutné jednat agresivně nebo vstupovat do válek, které nám nejsou vlastní. Kočkovité šelmy nás tedy také učí odvrátit se, aniž bychom se cítili špatně.

A samozřejmě, trpělivost je ctností těchto podmanivých zvířat. Kočky nás učí, že na odměnu je třeba si počkat.

Čtěte dál
5 smutných a roztomilých kočičích memů, které můžete sdílet na WhatsAppu

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.