Accueil » Zvířata » Kde žije Brigitte Bardot a jak žije dnes?

Kde žije Brigitte Bardot a jak žije dnes?

Brigitte Bardot je známá jako módní ikona poloviny dvacátého století. Mnoho úspěchů zaznamenala také ve filmu, který opustila v mladém věku. Během své kariéry vydělala jmění, které jí umožnilo žít v mnoha částech světa. Kromě toho v současné době působí ve své rodné zemi.

Bývalá herečka se narodila v Paříž, Francie, 28. září 1934. Nejprve žila ve třetím obvodu, v měšťanském prostředí. V dětství ji bavil balet. Ve 13 letech byla přijata na Conservatoire national supérieur de musique et de danse. A to i přes přísný filtr výběru tanečníků.

Jako teenager, Brigitte Bardot ukázala neuvěřitelnou přirozenou krásu, kterou ve svých 18 letech předvedla vstupem do filmového průmyslu. Jejím prvním úspěšným filmem byl „Le trou normand“. V 50. a 60. letech se rychle stala mýtem. Přitahovala pozornost všech producentů.

Brigitte Bardot a její cesta ke světové slávě

Její první manžel, režisér Roger Vadim, jí dal roli, která jí přinesla mezinárodní slávu. Film, ve kterém si zahrála po boku herce Jeana-Louise Trintignanta. Ve filmu „Dieu… créa la femme“ (1956) sehrála francouzská herečka jednu z nejmýtičtějších scén v kinematografii.

K dnešnímu dni, Brigitte Bardot zůstává jednou z mála evropských hereček, které se těší pozornosti amerických médií. Jejím prvním hollywoodským filmem byl „An Act of Love“ s Kirkem Douglasem a její jméno se začalo skloňovat ve všech pádech.

Kde žije Brigitte Bardot a jak žije dnes?Zdroj: Capture Instagram
Odchod od filmu a život mimo kamery

Ve svých 40 letech a s více než 50 filmy na kontě se rozhodla odejít do filmového důchodu. To proto, aby mohl vést klidnější život a soustředit se na práva zvířat. V roce 1986 založila Brigitte Bardot na ochranu ohrožených druhů. Zároveň bojuje proti používání kožešin, pokusy na zvířatechv zajetí, při lovu atd.

Dnes 88letá herečka je srdcem své nadace. Užívá si klid a pohodu svého domova ve francouzském přímořském městě Saint-Tropez. Brigitte Bardot cestoval tam po mnoho let. V šedesátých letech minulého století se jednalo o cíl výletníků. Když se rozhodla odejít do důchodu, neváhala si koupit dům nedaleko pláže.

„Naše tři útočiště La Mare Auzou, Bazoches a Montpon jsou skutečnými útočišti míru pro všechny. zvířatapsi, kočky, koně, hospodářská zvířata… – zachráněné z opuštěných domů, špatného zacházení, obchodu s lidmi nebo jatek,“ uvádí se na webových stránkách nadace.

A dodávají: „Ve FBB se staráme o neadoptovaná zvířata (nebo neadoptovatelná) zvířata po celý jejich život. Podle vůle Brigitte BardotV našich útulcích nedochází k eutanázii ani klecovému chovu a všechna naše zvířata žijí na svobodě nebo polosvobodě.“

Jaká je vaše nejživější vzpomínka na Brigitte Bardot?

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit náš web. Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.