Accueil » ZPRÁVY » John McEnroe: Djokovič, nebo Alcaraz? Prozradím svého favorita na Roland Garros

John McEnroe: Djokovič, nebo Alcaraz? Prozradím svého favorita na Roland Garros

Za necelý týden pokračuje grandslam na Roland Garros, mekce antukových kurtů, kde jsou vedle Daniila Medveděva a Holgera Runa favority například dva velcí kandidáti na historii, Novak Djokovič a Carlos Alcaraz.

Závěrečná akce na tomto povrchu se uskuteční od příštího týdne, kdy bude ukončena kvalifikace a všichni budou znát rozlosování finálových uchazečů o titul.

Při absenci největšího reprezentanta v historii tohoto turnaje Rafaela Nadala se prestižního francouzského majoru zúčastní řada hráčů. Americká legenda John McEnroe, nyní jeden z nejuznávanějších hlasů Eurosportu, poskytl zajímavý rozhovor deníku Marca, v němž se vyjádřil k blížícímu se startu pařížského slamu.

Favorité podle Johna McEnroea

„Turnaj je napínavější, protože bude mít nového šampiona, pokud to opět neudělá Novak Djokovič. Myslím, že Nole bude k turnaji přistupovat stejně, protože ví, že je tu spousta dalších hráčů, kteří mohou trofej získat.

Bude mít soupeře jako Carlos Alcaraz, Holger Rune, Medveděv, který hraje dobře a právě vyhrál v Římě. Vliv bude mít i los. Nemyslím si, že Novak bude chtít být vylosován proti Alcarazovi.

Ještě zajímavější je, že Medveděv je dvojka,“ vysvětlil sedminásobný grandslamový vítěz. A o Novakově šanci vyhrát opět všechny čtyři Majory: „Šance tu určitě jsou.

Jeho výzvou je stát se nejlepším v historii a vyhrát více grandslamových titulů než kdokoli jiný. Je jediný, kdo může překonat více rekordů. V posledním roce a půl zažil dobré i špatné časy.

O Medveděvovi: „Od někoho, komu se na rychlých površích tak daří, musíte vždycky očekávat dobré věci. Je pravda, že antuka v Římě mu pomohla, protože byla mokrá a lépe se na ní pohybovalo.

Na suchém kurtu jsme ho ještě neviděli. Očekáváme, že na Roland Garros dojde daleko, do semifinále nebo dokonce do finále. O bojích Alexandera Zvereva po zranění: „Měl velkou šanci porazit Nadala v posledním semifinále.

A nevím, jestli je teď stoprocentní, ale kdybych měl sestavit seznam osmi uchazečů o titul, pořád by to byl on.“ Kdo je tedy favoritem na titul? „V první řadě Alcaraz, pak Djokovič.

Jsme na konci jedné éry a přicházejí další jako Carlos a Rune. Španěl ukázal, že je připraven, ale ostatní mladí hráči ještě ne. Bude pod větším tlakem než kdokoli jiný. Je to velká osobnost, každý chce, aby vyhrával, a myslím, že to tak cítí.

Chci, aby uspěl. Je mu 20 let a už si vysloužil nálepku velvyslance našeho sportu. Djokovičovi se nedostalo úcty, kterou si zaslouží. Můžete s ním souhlasit, nebo ne. S koncem „velké trojky“ se mezi vítězi čtyř majorů objeví více nových tváří: „Můžete předvídat, jestli Alcaraz vyhraje deset nebo více.

Rune jich také několik vyhraje. Myslím, že se najde skupina hráčů, kteří vyhrají jeden nebo dva grandslamy,“ uzavřel. Foto: Getty Images.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.