Accueil » ZPRÁVY » Jim Courier se neobává o šance Novaka Djokoviče na Roland Garros

Jim Courier se neobává o šance Novaka Djokoviče na Roland Garros

Jim Courier se neobává o šance Novaka Djokoviče na French Open poté, co Srb vypadl na Masters v Římě. Djokovič, nasazený jako první, opustil Řím ve čtvrtfinále po prohře s Holgerem Runem 6-2 4-6 6-2.

Pro Djokoviče to nebyla dobrá antuková sezóna, v níž utrpěl také prohru v 16. kole v Monte Carlu s Lorenzem Musettim a čtvrtfinálovou prohru v Banja Luce s Dušanem Lajovičem.

Courier však věří, že Djokovič, 22násobný grandslamový šampion, bude na French Open připraven. „Pro Runeho je to důležitější než pro Novaka. Myslím, že Novak má všechny důvody věřit, že vzhledem k delšímu pětisetovému formátu French Open bude mít více času na vyřešení svých problémů, bude mít také více času na to, aby se do turnaje dostal.

Nebude hrát s nejlepšími 32 hráči, prvních několik zápasů. Takže si nemyslím, že existuje důvod, pokud je zdravý, aby se Novak cítil jinak než jako jeden z těch, které je třeba na Roland Garros porazit,“ řekl Courier pro Tennis Channel.

Rune označil Djokoviče za „jednoho z největších v historii“.

Po druhém vítězství nad Djokovičem nemohl Rune skrýt svou radost. V pozápasovém rozhovoru Rune vysekl Djokovičovi maximální poklonu za jeho velikost.

„Je to pro mě opravdu velké vítězství. Samozřejmě se mi to povedlo i loni v Paříži, ale každý zápas je pro mě velkou výzvou, když hraju s Novakem. Je to jeden z nejlepších hráčů, se kterými kdy hrál.

Věděl jsem, že ze sebe musím vydat to nejlepší, řekl jsem to včera a dnes jsem to udělal. Jsem na sebe velmi hrdý a užíval jsem si každý okamžik,“ řekl Rune po výhře nad Djokovičem. Novak Djokovič se na Roland Garros chystá zapsat do historie, když si jde pro svůj 23. grandslamový titul.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.