Accueil » Zvířata » Je špatné chovat psa doma? Odpověď odborníků

Je špatné chovat psa doma? Odpověď odborníků

Je stále běžnější, že psi žijí uvnitř: s rodinou. V posledních desetiletích lidé změnili své zvyky, vztah ke zvířatům a soužití s jinými domácími druhy.

Nicméně podle tradice, mnoho lidí se zahradou pochybuje o tom, kde je pro psa nejlepší být, zda uvnitř nebo venku. Mnozí také často předpokládají, že přirozené místo psa je venku. Ve skutečnosti je jeho přirozeným místem… místo, kde je jeho smečka. (tj. my).

Otázka zní: jsou psi venku šťastní?

A odpověď může být krátká, velmi krátká. Ne, nejsou šťastní. Pes není šťastný, když žije venku. Je pro to mnoho důvodů. Ale nejdůležitější ze všech je, že přirozeností psa je žít vždy se smečkou.

Přečtěte si více
Proč a jak si psi vybírají svou oblíbenou osobu

Nutí ho trávit spoustu času mimo svou rodinu (svou smečku), znamená odsoudit ho k nudě, k osamělosti. A se vší pravděpodobností i k poruchám, jako je úzkost, separační úzkost.

Je špatné držet psa doma? Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram
Pes, který žije venku, ztrácí kvalitu života

Kromě toho, pokud náš pes žije venku, je citlivější na chlad a teplo. Kromě toho se snadněji nakazí parazitárními chorobami, častěji se ušpiní. A především bude mnohem obtížnější kontrolovat změny v jeho chování nebo případné nemoci (boule, nádory, bolesti atd.).
Je špatné chovat psa doma? Odpověď odborníkůZdroj: Capture Instagram

Je pro psa lepší žít trvale doma?

Vychovatel (téměř) kategoricky prohlašuje. Ano, existují specifické případy, které mohou vyžadovat na určitou dobu upravené prostory. Zejména v případech strachu, agrese vůči jiným zvířatům nebo lidem atd). Ale v 99,99 % případů bude pro psa vždy lepší žít doma s námi. A to z následujících důvodů:

– Především to zlepší kvalitu jeho života.

Přečtěte si více
Co je to pes mývalovitý a proč by mohl souviset s původem Covid-19?

– Psa zvykneme a socializujeme na prostředí a vytvoříme silné a trvalé pouto.

– Pokud se navíc vyskytnou problémy s chováním, můžeme situaci zvládnout tak, že ve spolupráci s odborníkem upravíme nevhodné chování. Tímto způsobem může zvíře žít vyrovnaný a spokojený život.

Kromě toho můžeme v případě rizikových situací nebo zdravotních problémů rychle jednat.

A konečně, pokud máte obavy o hygienu v domácnosti, existují řešení, jako je pravidelné venčení psa, jeho pravidelné koupání. A dokonce i pořízení bezsrstých plemen psů.

Přečtěte si více
Jeho kočka na něj zírá celou noc, konečně ji natočí a pochopí, co se děje

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.