Accueil » Zvířata » Jak zjistit, zda má kočka horečku

Jak zjistit, zda má kočka horečku

Je normální, že každá nemoc, kterou se nakazíte domácím mazlíčkem je pro majitele problémem. To platí zejména v případě, že máte doma kočku s horečkou a neznáte konkrétní příčinu problému. Když se tento příznak objeví, je důležité znát příčinu, aby bylo možné provést léčbu s pomocí veterináře.

Podle webových stránek společnosti Gabrica je první věcí, kterou je třeba vědět, že způsob. kočka reguluje svou teplotu Kočičí tělesná teplota je poměrně překvapivá, protože se může měnit podle počasí. Například v zimě se metabolismus kočky zrychluje, aby se v chladných dnech zahřála.

Horečka u koček však probíhá jinak. Nejprve je třeba zjistit, jaký je normální rozsah teplot. pro kočkykterá je 38-30 °C. Jakákoli hodnota nad tímto rozmezím se tedy považuje za případ horečnaté kočky.

Zdroj: Capture Instagram

Zjištění teploty kočka nebo pesDo konečníku je třeba zavést speciální teploměr. Nebo může tento zákrok provést veterinární lékař sám.

Příznaky horečky u koček:

Podle webových stránek společnosti Purina existují určité příznaky, které mohou majitele upozornit na to, že kočka má horečku:

Hlavními příčinami tohoto příznaku je přítomnost nádorů postihujících starší kočkyvirová nebo bakteriální onemocnění, jako je panleukopenie nebo leukémie. Ale také virové infekce, chřipka nebo nachlazení, zánět slinivky břišní, úraz nebo vedlejší účinky léků.

Při zjištění některého z těchto příznaků je třeba v první řadě velmi dobře zvlhčete kočku. Pokud kočka nechce pít, je důležité podávat tekutiny stříkačkou. Ideální je podávat nesycený izotonický nápoj.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, zveme vás k návštěvě. doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.