Accueil » Zvířata » Jak zabránit kočce, aby lezla na kuchyňský stůl?

Jak zabránit kočce, aby lezla na kuchyňský stůl?

Ve volné přírodě, kočky šplhají po stromech, aby se vyhnuli nebezpečí, a pronásledují ptáky nebo drobné hlodavce. Tento zvyk šplhat po vysokých místech může být pro vás nepříjemný, a dokonce může poškodit váš nábytek.

Kuchyňská linka je bezpochyby jedním z jejich oblíbených míst, ale může být pro ně velmi nebezpečná a nehygienická pro přípravu jídla. Proto vám prozrazujeme. několik tipů, jak je naučit, na která místa mohou lézt a na která je to zakázáno.

Tipy, jak udržet kočku mimo kuchyňský stůl

Nejlepší technika pro modelování chování Klíčem k chování vaší kočky je pozitivní posilování. Jde o odměňování a povzbuzování chování Měli bychom se zaměřit na chování, které chceme, a ne na to, které nechceme opakovat.

Kromě odměn byste měli buďte trpěliví: Některá zvířata mohou být tvrdohlavější a potřebují více času na pochopení.

Zkontrolujte, zda je k dispozici čerstvá voda

Jedním z důvodů proč kočky lezou na kuchyňskou linku, je, že mají rády čerstvou vodu, často přímo z kohoutku.

Zdroj: Capture Instagram
Udržujte kuchyňský stůl v čistotě

Eliminujte pokušení tím, že žádné nenecháte. potravinyMožná zjistíte, že vaše kočka nemá zájem o jídlo, drobky nebo jiné pamlsky na pultu, které by ji mohly přilákat.

Ztěžuje přístup

Odstraňte nebo odsuňte židle, malý nábytek a vše, co by mu mohlo usnadnit vylézt na kuchyňský stůl.

Nejdůležitější je, abyste povzbuzujte ho, aby využíval nová a lepší místa, která jste pro něj připravili. Pokud máte více než jednu kočku, budete potřebovat více než jeden vysoký úkryt. S těmito radami, trpělivostí a spoustou pamlsků se vám možná podaří zbavit se zlozvyku lézt na kuchyňský stůl.

Pokud si chcete přečíst další články podobné článku To je ten případ, doporučujeme navštívit kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.