Accueil » Zvířata » Jak vyléčit úzkost psa z jídla?

Jak vyléčit úzkost psa z jídla?

Stejně jako člověk může být i pes smutný nebo šťastný, vystrašený, vystresovaný a úzkostný z jídla. Možná jste si všimli, že váš pes hltá jídlo rychlostí blesku, jakmile mu ho podáte. Může se také rychle vrátit hlad a žádat o další jídlo.

Toto chování je důsledkem chuti k jídlu, velmi častý jev, který však může mít pro vašeho domácího mazlíčka fatální následky. Patří mezi ně nadváha nebo obezita, která je zase rizikovým faktorem pro další onemocnění, dušení nebo zkroucení žaludku.

Pokud tedy váš čtyřnohý nejlepší přítel trpí chutí na jídlo, je důležité s tím něco udělat. K tomu je třeba identifikovat příčiny a uvést do praxe některé z nich. tipy, jak snížit jejich nenasytné chutě.

Proč váš pes touží po jídle?

Existuje mnoho možných příčin chutě u psů. Jedním z nich je instinkt zděděný po vlcích, z nichž pocházejí. Aby tato divoká zvířata přežila, musí se rychle najíst, aby jim ostatní neukradli potravu.

Dalším častým důvodem je, že mají pocit. že mu ostatní psi berou jídlo. Na druhou stranu jejich chuť k jídlu zvyšují i některé léky, například kortikosteroidy, nebo některá onemocnění, jako je cukrovka nebo nedostatečnost slinivky břišní.

Váš pes navíc nemusí mít dostatek pohybu. a fyzické stimulace, které mohou vyvolat touhu po jídle. Pokud nedodržujete důsledný režim krmení, můžete přispívat k jeho chutím.

Tipy pro zmírnění chuti na jídlo

Prvním krokem je konzultace s veterinářem abyste se ujistili, že příčinou nadměrné chuti k jídlu nejsou léky, které váš pes užívá, a abyste vyloučili možné nemoci.

Ujistěte se, že váš pes nepřichází k jídlu příliš vzrušený, Ať už je to po hře, nebo po procházce. Nejlepší je, když je v době jídla klidné, bez přílišných podnětů a hluku.

Snažte se ho krmit každý den ve stejnou dobu a rozdělte mu jídlo na dvě nebo tři jídla denně místo jednoho.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.