Accueil » Zvířata » Jak snadno odstranit kočičí chlupy z oblečení

Jak snadno odstranit kočičí chlupy z oblečení

Pro ty, kteří mají doma kočku, se stalo zvykem mít jakýkoli kus oblečení pokrytý chlupy našich čtyřnohých přátel. Změny srsti v různých ročních obdobích jsou přirozenou vlastností koček. To pak vede k hromadění velkého množství chlupů v různých částech domu. Jednou z nich je i oblečení.

Kromě toho je běžná každodenní činnost koček, letní vedra a znečištěné ovzduší způsobují vypadávání srsti.

Zde je několik tipů, jak se s tímto problémem vypořádat. Zejména byste měli mít u sebe oblečení, které neobsahuje zvířecí chlupy.

Přečtěte si více
Zde je 10 nejlepších věcí, které byste neměli dělat u veterináře

Jak snadno odstranit kočičí chlupy z oblečení

1. Je důležité vyhradit si ve svém domě prostor. na pravidelné vyčesávání srsti vaší kočky. Pomůže to odstranit odumřelé chlupy, které jsou rozptýlené po celém domě. Soustředí je také na jednom místě, takže se budou snáze sbírat.

2. K čištění oděvů používejte lepicí válečky před jejich oblékáním. Toto příslušenství vám umožní snadno a rychle odstranit vlasy, zejména v případě nouze. Mějte však na paměti, že nemusí odstranit všechny kočičí chlupy. Nejedná se totiž o nejúčinnější mechanismus.
Zde je návod, jak snadno odstranit kočičí chlupy z oblečeníZdroj: Capture Instagram

3. Další nástroj, který může dočasně fungovat je lepicí páska. Toho dosáhnete tak, že si kolem ruky obtočíte smyčku pásky a lepicí stranu necháte venku. Poté tuto pásku přilepte na oděv, ze kterého chcete odstranit vlasy. Po vyčerpání lepicí pásky pak použijte druhou stranu.

4. Latexové nebo gumové rukavice, jako jsou ty, které se používají při mytí nádobí, mohou být při tomto úkolu skvělými spojenci. Díky svému materiálu vytvářejí s oděvem elektromagnetický náboj, který pomáhá kočičí chlupy snáze oddělit. Tento mechanismus však vyžaduje více času a trpělivosti. Může však přinést lepší výsledky než ty předchozí.

Přečtěte si více
Měli byste psovi dávat vařené nebo syrové kosti? Zde je to, co doporučuje jeden odborník

Zde je návod, jak snadno odstranit kočičí chlupy z oblečeníZdroj: Capture Instagram

5. Mějte po ruce ručník z mikrovlákna, šálek vody a trochu změkčovadla. Navlhčete ručník změkčovadlem a vodou a dlouhými rovnými tahy otřete povrch oděvu. Chlupy se na ručník přilepí, což vám umožní účinně odstranit chlupy vašeho domácího mazlíčka.

Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, doporučujeme vám navštívit naši stránku Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.