Accueil » Zvířata » Jak nebezpečné je pro vaši kočku jíst šváby? Tady je názor odborníků

Jak nebezpečné je pro vaši kočku jíst šváby? Tady je názor odborníků

© Jak nebezpečné je pro vaši kočku jíst šváby? Tady je odpověď odborníků

Kočky jsou zvířata s jedinečnou osobností. Jsou nezávislé, teritoriální a samotářské, ale mohou být také láskyplné a hravé se svými majiteli.

Jsou to také dravci od přírody. Mají přirozený instinkt pronásledovat, lovit a jíst drobnou kořist, jako je hmyz. Při svých průzkumech mohou například pojídat šváby.

Tento hmyz přitahuje jejich pozornost, protože vydává sladkou vůni nebo chuť, která může kočky přilákat. Navíc je není snadné najít, což podněcuje lovecký instinkt.

Přečtěte si více
Video: Muž udeřil ženu za to, že neměla svého psa na vodítku

NicméněJe však třeba dbát na to, aby kočky tyto bezobratlé jedly. Švábi mohou přenášet bakterie a jiné škodlivé mikroorganismy.

Příznaky a účinky požití švába kočkou

Několik příznaků mohou se objevit, zejména pokud hmyz obsahoval jed.

Zvracení
Průjem
Trávicí potíže
Intenzivní bolesti žaludku
Podráždění sliznic úst a trávicího traktu.
Dušení.

Jak nebezpečné je pro vaši kočku jíst šváby? Tady je to, co říkají odborníciZdroj: Capture Instagram
Co mám dělat, když moje kočka sežrala švába?

První věc jakmile se objeví příznaky, je třeba vzít kočku k veterináři, aby ji ošetřil. Také zabránit tomu, aby vaše kočka jedla šváby, je důležité, abyste udržovat čistotu v domě a bez zbytků jídla – používat insekticidy vhodné pro kočky. A konečně, pokud je to možné, držte kočky doma, abyste jim zabránili chodit ven hledat hmyz.

Přečíst
Zhroutí se, když zázračně najde svého psa, který se ztratil před 6 lety, ale už byl u jiného majitele

Jak nebezpečné je pro vaši kočku jíst šváby? Tady je to, co říkají odborníciZdroj: Capture Instagram
Co dělají kočky se šváby

Koťata Nejmladší koťata si neváhají hrát se šváby. Honí je, pronásledují a snaží se je chytit tlapkami. Některé kočky si tyto chvíle výzvy užívají více než jiné. Některé tedy nakonec švába sežerou, zatímco jiné ne. Všechny však v této hře pokračují co nejdéle, protože je baví předvádět své lovecké schopnosti.

Adoptuj, zachraň život a získej kamaráda. Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.