Accueil » Zvířata » jak ji odhalit a pomoci našemu čtyřnohému příteli.

jak ji odhalit a pomoci našemu čtyřnohému příteli.

Úzkost u psů: jak ji odhalit a pomoci svému čtyřnohému příteli

Někdy se můžeme cítit úzkostně a dokonce se u nás mohou objevit psychické problémy v důsledku nadměrného stresu v určitých situacích. Nadměrnou úzkostí nebo rozrušením však mohou trpět i psi. Také, úzkost u psů má tři běžné příčiny: 1) strach, 2) odloučení a 3) stárnutí.

Hlasité zvuky mohou samozřejmě vyvolávat strach a úzkost. Ale také neznámí lidé nebo zvířata.

Kromě toho psi trpí separační úzkostí když zůstanou sami nebo odděleni od své rodiny. To může vést k problémům s chováním, jako je močení nebo kálení v domě. Dokonce i ničení nábytku.

Naproti tomu úzkost související s věkem často postihuje starší psy. Obvykle je spojena se syndromem kognitivní dysfunkce.. Tento stav obvykle narušuje paměť, učení a vnímání zvířat. Má tedy často podobné účinky jako Alzheimerova choroba.

Příznaky úzkosti u psů

Úzkost lze definovat jako očekávání skutečného nebo domnělého nebezpečí. Některé příznaky úzkosti u psů jsou:

  • Slintání.
  • Gasping
  • Deprese.
  • Nadměrné štěkání.
  • Netrpělivost.
  • Opakované nebo nutkavé chování.

Pes a úzkost: jak ji odhalit a pomoci našemu čtyřnohému příteliZdroj: Capture Instagram
Některé strategie léčby úzkosti u psů

Hlavní doporučení k léčbě tohoto problému u psů je poradit se s veterinářem. Váš veterinární lékař vám nejprve pomůže určit, co je příčinou rozrušení vašeho zvířete. Poté vám může nabídnout možnosti, jak vašeho mazlíčka uklidnit. Je skutečně důležité nechat si stanovit odbornou diagnózu. Je skutečně důležité nechat si stanovit odbornou diagnózu, abyste zjistili, zda se jedná o příležitostný problém, nebo zda se z něj stává pravidelný jev.

Prostřednictvím výchovy je možné snížit negativní reakci psa na určitý faktor. Například příčinu úzkosti psa lze zavádět pomalu, nejlépe v malých dávkách. Opakované a postupné vystavování může zvíře účinně navyknout na zdroj jeho stresu. To pomůže postupně zastavit negativní příznaky.

Například, strach některých psů z hlasitých zvuků lze snížit tím, že je postupně navykneme na zvuky spojené s těmito zvuky, pustíme je při nízké hlasitosti a pozorujeme jejich reakce.

Pokud váš mazlíček tráví většinu času zavřený a sám, jedním z nejlepších způsobů, jak mu pomoci, je nechat ho trávit více času hrou. Toto doporučení je důležité zejména pro psy, kteří potřebují více pohybu, jako jsou němečtí ovčáci a zlatí retrívři.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit náš web. Kategorie Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.