Accueil » Zvířata » Invaze krajt barmských je příčinou vymírání savců

Invaze krajt barmských je příčinou vymírání savců

Krajta barmská se stále častěji vyskytuje v národním parku na Floridě. Nedávno si vědci všimli, že ubývá některých drobných savců. Předpokládá se, že hlavní příčinou je tento divoký druh hada!

Krajta barmská: had, který získává území!

Bylo to asi více než 2 desetiletí kdy se krajta barmská dostala do Everglades. Tento druh hada je poměrně velký. Může měřit až 5 metrů. V průběhu let se zdá, že tento plaz rozšířil své teritorium!

Nikdo si nemyslel, že se tento druh krajty během několika málo let tolik rozšíří. Ve skutečnosti se nyní odhaduje, že těchto hadů je více než milion.značný počet v regionu. Od doby, kdy byli před více než 20 lety vypuštěni na svobodu v Everglades, rozšířili své teritorium!

Přečtěte si více
Tento pes byl nalezen uvězněný, zamotaný do krajty!

Krajta barmská je samozřejmě nebezpečné zvíře. Pokud se příliš rozmnoží, může způsobit vážné škody. ovlivnit ekosystém regionu, kde se nachází. Ve skutečnosti se již dlouho předpokládá, že tento druh hada způsobuje pokles počtu některých savců!

A podezření týkající se krajty barmské se potvrzují. Skutečnost je taková, analýza dat provedená výzkumníky potvrzuje aktivitu těchto hadů. Jejich přemnožení skutečně způsobilo značný úbytek mnoha drobných savců na Floridě!

Drobní savci sežraní hady!

Výzkumníci použili údaje z průzkumu mezi lety 1993 a 1999. Cílem průzkumu bylo zjistit počet savců v národním parku na Floridě. V té době se krajta barmská v regionu ještě příliš nevyskytovala!

Vědci porovnávali staré údaje s údaji shromážděnými v letech 2003 až 2011. V té době již byla krajta barmská v Everglades uvedena jako usedlá a usídlená. Výsledek porovnání údajů před a po příchodu hadů bylo ohromující!

Přečtěte si více
Chytí zmutovaného žraloka s „lidskou tváří“, děsí uživatele internetu!

Počet většiny savců v potravě krajty barmské se výrazně snížil. Ve skutečnosti se objevily pokles o více než 90 % u populací mývalů a vačic. Nejvíce jsou postiženi vačice, protože žijí v blízkosti míst, která jsou pro hady ideální!

Zdá se také, že drobní savci nejsou jedinými oběťmi krajty barmské. Velká zvířata, jako např. srnčí zvěř byly nalezeny v břiše těchto plazů. To dokazuje, jak divoký tento druh obřího hada může být!

Pokusy o omezení škod způsobených krajtou barmskou!

Tváří v tvář fenomenálním škodám způsobeným krajtou barmskou se ekologové pokusili zasáhnout. Byly doby, kdy použití mořské vody bylo zvažováno, ale bez úspěchu. Zdá se, že tento druh hada je schopen se tomu bránit!

Je těžké najít ekologický způsob řešení tohoto druhu problému. Krajta barmská se živí savci, takže zvíře musí jíst. Tento druh hada, který se živí vačicemi a mývaly, jednoduše poslouchá přání svého majitele. přírodní zákony ! Hledají se nová řešení.

Přečtěte si více
Tato lvice ukradla krajtě jídlo – působivá scéna!

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit kategorii Zvířata.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.