Accueil » ZPRÁVY » Iga Swiatek se zotavuje ze zranění před startem Roland Garros

Iga Swiatek se zotavuje ze zranění před startem Roland Garros

Iga Swiateková potvrdila, že je fit a že se jí před French Open vyhnulo vážné zranění. Před deseti dny v Římě si Swiateková na konci druhého setu ve čtvrtfinále proti Jeleně Rybakinové poranila stehno.

Swiateková krátce po zranění ze zápasu odstoupila. V pátek Swiateková uspořádala tiskovou konferenci před obhajobou titulu na Roland Garros. „Naštěstí se nic vážného nestalo, takže jsem měla pár dní volna.

Stále se zotavuji ze zranění stehna, ale na první kolo budu připraven. To je pro mě nejdůležitější,“ řekl Swiatek prostřednictvím Tennis Majors.

Swiatek si ze zranění bere pozitivní ponaučení

Ačkoli zranění těsně před grandslamovým turnajem není nikdy ideální, Swiatek odmítá být negativní, protože se mu vyhnulo vážné zranění a měl možnost si pár dní odpočinout a trochu načerpat síly.

„Na jednu stranu není snadné se zranit a mít v hlavě, že vás příští týden čeká turnaj. Ale na druhou stranu jsem velmi rád, že jsem měl pár dní volna navíc, protože jsem potřeboval čas na zotavení.

Od začátku Stuttgartu jsem se snažila hrát zápasy co nejlépe a to byla jediná věc, na kterou jsem se soustředila. To, že jsem měl čas se přeladit, přemýšlet o jiných věcech a na pár dní se uklidnit, mi hodně pomohlo.

A také analyzovat, co se dělo během celé antukové sezony. Je to dobrý způsob, jak přistoupit k poslednímu antukovému turnaji sezony se všemi poznatky, které jsem získal. Snažím se vzít si z této situace pozitivní věci.

Cítím, že mám po Římě více času než loni. Na Roland Garros se mohu připravovat klidněji,“ řekl Swiatek. Na Roland Garros je Swiateková nasazenou jedničkou a v prvním kole se utká s Cristinou Bucsaovou.

Polka bude chtít v Paříži získat svůj čtvrtý grandslamový titul a třetí korunu.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.