Accueil » ZPRÁVY » Holger Rune: Daniil Medveděv je důkazem, že o každý bod je třeba bojovat

Holger Rune: Daniil Medveděv je důkazem, že o každý bod je třeba bojovat

Holger Rune byl bezpochyby jedním z největších protagonistů antukové sezony, finalista tisícovky v Monte Carlu a Římě. Stejně jako v Monaku musel dánský tenista ve finále prohrát s Rusem, v knížectví s Rublevem a tentokrát s Daniilem Medveděvem.

Rune je na tomto povrchu velmi konkurenceschopný, ale zatím si s ním pohrávají nervy a Rune byl poražen soupeřem, který na tento povrch rozhodně není zvyklý. Medveděv má více zkušeností a Dán přijal porážku bez větší lítosti a své důvody vysvětlil na tiskové konferenci.

Rune: Djokovič zůstává favoritem Roland Garros

Zde je to, co říká: „Měl jsem za sebou skvělý zápas v semifinále, ale šel jsem na kurt trochu nervózní. Možná jsem na sebe kladl příliš velká očekávání a v minulosti jsem si říkal, že to nesmím přehánět.

Hrál velmi dobře, velmi solidně na základní čáře. Ve finále byly podmínky velmi pomalé, ale zásluha patří Daniilovi. Jsem za něj šťastný, je to jeho první trofej na antuce.

Myslím, že i na tomto povrchu má velkou budoucnost, je to skvělý hráč na všech površích. Snažil se hned uzavírat rallye? Bylo to diktováno jeho hrou, má tendenci hrát hodně dozadu, ale jeho odpověď je vždy velmi účinná.

Ve výměnách byl velmi dobrý, myslím, že jsem mohl být lepší. Možná mohl vyhrát druhý set, ale nakonec se vrátil dobře. Daniil je důkazem toho, že musíte bojovat o každý bod, není to o skóre.

Na závěr o svých pocitech před Roland Garros, druhým letošním slamem a velmi očekávaným turnajem, Rune uzavřel: „Je pravda, že momentálně nemám nejlepší pocity, ale musím říct, že jsem na čtyřech turnajích došel do tří finále, ukázal jsem, že jsem na antuce konkurenceschopný a nemám si na co stěžovat.

Teď je čas doladit detaily a snad budu vědět, jak se postavit k důležitým zápasům.“ Medveděv patří v Paříži mezi favority: „Myslím, že ano, ale myslím, že Djokovič je na Roland Garros stále favoritem.

Má více slamy a více zkušeností na těchto turnajích, a pak je tu Alcaraz, Medveděv a další. Letos je Roland Garros otevřenější, protože tu není Rafa Nadal a víme, že v Paříži vyhrál 14krát. Foto: Getty Images

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.