Accueil » ZPRÁVY » Gael Monfils: Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič nejsou šampioni

Gael Monfils: Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič nejsou šampioni

Gael Monfils řekl, že lidé by měli přestat srovnávat velkou trojku Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič s ostatními současnými hráči. Podle Francouze je velká trojka více než šampiony, jsou to legendy a dodal, že Andy Murray a Stan Wawrinka jsou také jako Federer, Nadal a Djokovič.

V rozhovoru pro pořad Game, Set and Talk Gael vysvětlil: „Vždycky chceme srovnávat nesrovnatelné. Nadal, Djokovič a Federer nejsou šampioni. Jsou to legendy. Lidé na to zapomínají. Kdybychom dokázali totéž co oni, byli bychom také legendami.

Vždycky dávám za příklad French Open, kdo ho vyhrál 14krát, existoval vůbec někdy? Další dvě legendy ho vyhrály jen třikrát, Roger jednou a Novak dvakrát. A my dostáváme prsty.

A mluvíme o těchto třech hráčích, ale pro mě jsou Murray a Wawrinka také legendy.

Slovo od Rafaela Nadala

Mezitím se připomíná, že Rafael Nadal odstoupil z Roland Garros 2023 a také vysvětlil, že 2024 by mohl být jeho poslední sezónou předtím, než nadobro odejde z tenisu.

Nadal se během své tiskové konference dotkl mnoha témat. Řekl také: „Jsem obhájce titulu, v Paříži jsem vyhrál 14krát. Proto se říkalo, že jsem vždy mužem, kterého lze porazit. Mnozí očekávali, že budu hrát.

Ale to je historický pocit, ne současný. Měl jsem dva velké soupeře: Rogera Federera a Novaka Djokoviče. Roger už není, takže je normální, že mě Nole považuje za svého prvního soupeře. Roland Garros 2023? Budu ho prožívat jako všichni ostatní.

Nemyslím si, že budu sledovat celý turnaj, ale budu ho sledovat. Antuková sezóna, alespoň zatím, Djokovičovi příliš uspokojení nepřinesla. Srbský tenista došel do čtvrtfinále v Banja Luce a na Internazionali BNL d’Italia, kde prohrál s Dušanem Lajovičem, respektive Holgerem Runem, a na turnaji Masters 1000 v Monte Carlu byl zastaven ve třetím kole.

Doufá, že se v Paříži vrátí ke svým nejlepším výkonům: grandslamové turnaje jsou jeho skutečným cílem. Rafael Nadal mezitím nebude letos znovu hrát, aby si odpočinul, a nebude trénovat, protože se snaží zotavit ze zranění, které utrpěl na Australian Open. Sezona 2024 by mohla být pro španělského šampiona poslední.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.