Accueil » ZPRÁVY » Epson Tour se vrací do Slunečního státu

Epson Tour se vrací do Slunečního státu

Epson Tour se vrací do Slunečního státu
(Poskytuje Tennis World USA)

Epson Tour se letos podruhé vrací do Sunshine State na turnaj IOA Golf Classic prezentovaný společností LPT Realty (19.-21. května). Na této akci se v poli 144 sportovců představí modrá Roberta Liti, Angelica Moresco, Silvia Cavalleri.

Epson Tour, kalendář

Na hřišti v Alaqua Country Clubu v Longwoodu na Floridě se tento týden na odpališti objeví všech 10 nejlepších projektů v pořadí Race For The Card. Australanka Gabriela Ruffelsová, která se vrací ze svého druhého vítězství v sezóně na turnaji Garden City Charity Classic, bude chtít potvrdit své první místo na oficiálním seznamu peněz Epson Tour 2023.

Natasha Andrea Onn z Malajsie, číslo 2 v žebříčku Order of Merit, bude chtít pokračovat ve skvělém startu do sezóny, díky němuž se na čtyřech ze šesti odehraných turnajů dostala do první desítky. Další možnou protagonistkou je Francouzka Agathe Laisne, vítězka první části sezony na turnaji Natural Charity Classic na Floridě a minulý týden druhá na Garden City Charity Classic.

Ve startovním poli jsou také nedávné šampionky z minulosti Allison Emrey a Grace Kim, které po vítězství na IOA Golf Classic v roce 2021, respektive 2022, přešly na LPGA Tour. Roberta Liti má za sebou pozitivní začátek sezóny na Epson Tour, když se čtyřikrát umístila na 10. až 17. místě.

Minulý týden Toskánka neprošla cutem na turnaji Cognizant Founders Cup a na Floridě to bude chtít napravit. Pátý závod sezóny pro Benátčanku Angelicu Moresco, která si ve svém prvním roce na Tour vede dobře.

Příležitost také pro Silvii Cavalleri, první Italku, která v roce 2007 vyhrála turnaj na LPGA Tour (Corona Championship). Formát turnaje je 54 jamek s cutem po prvních 36 jamkách pro 60 nejlepších hráček na žebříčku a s remízou za zásluhy.
Cenový fond turnaje činí 200 000 dolarů, přičemž 30 000 dolarů připadne vítězce.

Soutěž byla založena na Floridě v roce 1981 jako Tampa Bay Mini Tour. V roce 1983 se stala oficiálně známou jako Futures Golf Tour a od roku 1999 byla zavedena jako oficiální rozvojová tour LPGA Tour (nejvýznamnější americká tour v ženském golfu).

Grace Parková, Marilyn Lovanderová a Audra Burksová byly prvními hráčkami, které se automaticky kvalifikovaly na LPGA Tour tím, že se umístily na prvním, druhém a třetím místě v pořadí na peněžním žebříčku Futures Golf Tour.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.