Accueil » ZPRÁVY » Dokážete do 12 sekund najít kobylku ukrytou na tomto obrázku? Vysvětlení a řešení optického klamu

Dokážete do 12 sekund najít kobylku ukrytou na tomto obrázku? Vysvětlení a řešení optického klamu

Co si představujete pod pojmem „optický klam“?

Optické iluze jsou obrazy nebo fotografie, které se zdají být něčím, čím nejsou. Jinými slovy, optické iluze vznikají, když informace, které naše oči sdělují našemu mozku, způsobují, že vnímáme něco, co neodpovídá skutečnosti.

Mozek si vybírá, na které části vizuální informace z oka se zaměří. Vrstvy obrazu mohou být v závislosti na zaměření reprezentovány různě. Člověk může vnímat prvky obrazu, které ve skutečnosti nejsou přítomny v důsledku fyziologických iluzí. Na těchto fotografiích se znovu objevuje stejný obraz nebo motiv.

Optická iluze: skrytá luční kobylka

Pozorování optických klamů je vynikající technikou, jak trénovat svou mysl, aby se dívala za hranice zřejmých věcí a zvažovala myšlenky, které se hned nenaskytnou. Optické iluze vám pomohou rozvíjet vaše kognitivní a pozorovací schopnosti.

Setkali jsme se s mnoha hádankami a optickými klamy, které nás zmátly a otestovaly naši inteligenci. Jejich řešení však přináší nový druh radosti. Pokud rádi řešíte optické iluze, které mohou být zábavou i výzvou pro dospělé i děti, je tato skrytá optická iluze lučního koníka určena právě vám.

Pokuste se najít skrytou luční kobylku

Optická iluze pomáhá jednotlivcům odhalit jejich základní osobnostní rysy na základě toho, co zpočátku pozorují, aby otestovali své IQ a pozorovací schopnosti v časově omezených pokusech. Tentokrát je předmětem netopýr, který se jeví jako standardní kresba.

Snažíte se ji vyřešit bez ohledu na svůj věk a gratulujete si, pokud se vám to podaří rychle. Snažíme se najít řešení, což nás často dráždí. Navzdory všemu se stavíme k výzvám, které jsou nám předhozeny. Podívejte se na obrázek níže.

Našli jste nepolapitelnou kobylku?

Četné studie prokázaly, že existuje souvislost mezi tím, jak se stáváte chytřejšími, a četností, s jakou se snažíte vyzvat svůj mozek k řešení hádanek a optických klamů.

Za chytré a vnímavé se můžete považovat, pokud netopýra najdete za méně než 5 sekund, nebo i když vám to trvá déle, ale nakonec se k němu dostanete.

Našli jste nepolapitelného lučního koníka?

Nevadí, pokud řešení nenajdete, dáme vám ho. Pokud však nedokážete najít kobylku do 5 sekund, musíte rozvíjet své pozorovací schopnosti. Podobné optické klamy vám pomohou. Pokud se vám optické iluze líbí, pak se bavte při prohlížení našich dalších článků o optických iluzích.

Odmítnutí odpovědnostiVýše uvedené informace jsou poskytovány pouze pro obecné informační účely. Veškeré informace na těchto stránkách jsou poskytovány v dobré víře, ale neposkytujeme žádná prohlášení ani záruky, výslovné ani předpokládané, týkající se přesnosti, přiměřenosti, platnosti, spolehlivosti, dostupnosti nebo úplnosti informací na těchto stránkách.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.