Accueil » ZPRÁVY » Dar Rafaela Nadala tenisu: užít si každý okamžik na vrcholu sportu

Dar Rafaela Nadala tenisu: užít si každý okamžik na vrcholu sportu

Více než 20 let po svém prvním zápase na okruhu ATP je Rafael Nadal stále v první patnáctce žebříčku. To se však brzy změní, protože 22násobný vítěz majorů vynechal všechny turnaje po Australian Open kvůli zranění kyčle.

Rafa zůstal konkurenceschopný až do loňského French Open, ale jeho tělo se odmítlo zotavit a dát mu ještě několik let na turné. Nadal si to uvědomuje již několik let a o každém úspěchu mluví jako o daru.

Rafa se v roce 2019 stal popáté a naposledy hráčem číslo jedna a cítí se hrdý a motivovaný k tomu, aby ještě několik let podával dobré výkony, jako tomu bylo doposud.

Po několika špatných letech způsobených zraněními a nedostatkem formy se Španěl v roce 2017 vrátil ke svým nejlepším výkonům. Nadal dobyl Monte Carlo, Barcelonu, Madrid, Roland Garros, US Open a Peking a poprvé po čtyřech letech se dostal na první místo letošního žebříčku.

V roce 2018 přidal Španěl na své konto jednu trofej z turnajů kategorie Major a tři trofeje z turnajů Masters 1000 a většinu sezony strávil na vrcholu, než ho na konci sezony předstihl Novak Djokovič.

Poté, co Rafa uzavřel rok semifinálovou prohrou s Juanem Martinem Del Potrem na US Open, nedokázal se Novakovi postavit. Po zasloužené přestávce se Nadal vrátil s větším elánem do roku 2019.

Moudře zvolil svůj program a dosáhl konzistentních výsledků a čtyř titulů z hlavních soutěží, aby od Novaka získal zpět trůn ATP a stal se hráčem číslo jedna v historii ATP.

Rafael Nadal promluvil o své kariéře na konci roku 2019.

Problémy se zraněními se stále objevovaly, ale nemohly narušit Španělův rytmus.

Rafa se do semifinále nedostal pouze dvakrát. Získal trofeje v Římě, na Roland Garros, v Montrealu a na US Open a nechal své soupeře za sebou, aby se zapsal do historie. Poté, co v prosinci získal svůj pátý titul na Mubadala World Tennis Championship, Rafa vyjádřil vděčnost za to, že může na této úrovni soutěžit tak pozdě ve své kariéře.

Španěl překonal všechny překážky a projevil neuvěřitelnou touhu vyzvat své hlavní soupeře a prodloužit si tenisovou kariéru co nejdéle. „Motivací je pokračovat v něčem, co není věčné.

Pro mě je to dar, že si mohu v této fázi kariéry nadále užívat sport na nejvyšší úrovni. Chci se pokusit zůstat v této situaci co nejdéle, takže každý den dělám věci správně,“ řekl Rafael Nadal.

Letos už Rafael Nadal hrát nebude, jeho poslední angažmá bylo na Australian Open, ale kvůli zranění kyčle bude několik následujících měsíců odpočívat a doufá, že se v listopadu vrátí do Davisova poháru.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.