Accueil » ZPRÁVY » Corretja popisuje, co by mohlo být klíčem k vítězství Novaka Djokoviče na Roland Garros

Corretja popisuje, co by mohlo být klíčem k vítězství Novaka Djokoviče na Roland Garros

Alex Corretja věří, že zkušenosti Novaka Djokoviče by mohly být klíčem k tomu, aby Srb získal svůj 23. grandslamový titul na Roland Garros. Djokovič, který na posledních dvou grandslamových turnajích vyhrál Wimbledon a Australian Open, v letošní antukové sezoně zatím nepůsobil nijak impozantně.

Před Roland Garros prohrál Djokovič v posledním 16 na Masters v Monte Carlu a byl čtvrtfinalistou na Masters v Římě a Banja Luce. Nikdo však Djokoviče nepodceňuje, protože mnozí poukazují na to, že Srb je zvyklý v nejdůležitějších chvílích odevzdat vše.

Corretja s těmito tvrzeními souhlasí a očekává, že Srb bude v Paříži v nejlepší formě.

Corretja očekává, že Djokovič bude v Paříži v nejlepší formě

„Ví, jak vyhrát [en Roland-Garros]Už to dokázal dvakrát a vyhrál tolik majorů, že ví, jak se vypořádat s tlakem, i když nemá za sebou úžasnou antukovou sezonu.

Postupuje krůček po krůčku a bude zvyšovat svou úroveň. Ví, že je favoritem turnaje, a myslím, že Novak bude připraven předvést dobrý výkon. Jsem si jistý, že se v této sezóně připravoval na příjezd do Paříže a že na turnaji najde svou nejlepší chvíli, a i když se občas trápí, najde způsob, jak to udělat.

Je to šampion. Ví, jak se vypořádat s okamžiky pochybností. Pak bude připraven na důležité zápasy. Je velmi stabilní, protože je fyzicky silný a psychicky je jako stroj.

Takže ví, jak tyto momenty zvládnout. Myslím, že pokud Novak nebude mít žádné problémy, jsem si jistý, že bude velkým soupeřem v boji o titul,“ řekl Corretja pro Eurosport. Djokovič se dostal do finále Roland Garros v letech 2016 a 2021.

Vzhledem k odstoupení Rafaela Nadala z turnaje jsou Djokovič a Carlos Alcaraz dvěma hlavními favority na titul. Srb přijede do Paříže jako třetí nasazený po Římě, a proto by se mohl v semifinále druhého grandslamu sezony setkat s Carlosem Alcarazem.

Související příspěvek

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.