Accueil » Zvířata » Co znamená, když pes štěká? Zde je význam

Co znamená, když pes štěká? Zde je význam

Pes, stejně jako jiné zvíře kromě člověka, nemá artikulační řeč, ale jeho projev vokál nejběžnější, štěkání, je velmi častým projevem štěkání. zajímavé která si zaslouží podrobnou analýzu. Je rozšířeným omylem, že štěkající pes je vždy jasným ohrožením naší integrity v krátkém časovém horizontu.

Štěkot není nic jiného než výkřik poplachuPoplach má mít dva významy: je to budíček, který varuje smečku, štěňata i dospělé, psy i lidi, protože v tomto ohledu jsou všichni stejní. Poplachové volání má mít dvě funkce důsledky: že nejslabší, tedy štěňata, jdou do svého útulku a zbytek smečky se shromáždí ve stavu nouze.

Štěkot tak varuje před potenciálním nebezpečím. Je to způsob, jak připravit hostitele na boj, i když je zbytečný..

Zdroj: Capture Instagram

Co to vrčení znamená?

Tento bručoun s výrazem na tváři, rty stažené dozadu, ukazující zuby, znamená strach. Strach s nutností utéct je však menší než možnost možného útoku, a proto útočí.

Další forma hlasového projevu psa je vrčení, jakýsi trvalý výhrůžný signál, který naznačuje o něco větší strach než v předchozí situaci, ale vůbec neznamená, že se vzdává útoku. Je to okamžik nerozhodnosti. Bručí, protože chce zaútočit, a když zaútočí, přestane bručet a je to.

Pokud však situaci ovládne strach, štěkot se opět objevuje jako výraz pomoci střídaný s kňučením, výrazem vůle k útoku. Pokud strach zcela převládne, štěkot bude jediným hlasem, který bude hlasitě a opakovaně znít, dokud hrozba nezmizí. Štěkot pak bude jako šrapnel, s vytrvalým a opakovaným voláním o pomoc.

Zdroj: Capture Instagram

Přemýšleli jste někdy o tom, co se vám váš pes snaží svým štěkotem sdělit?

Psi mohou začít štěkat z různých důvodů: varovat, ze strachu, nudy, osamělosti, touhy po pozornosti, separační úzkosti a vítat lidi a jiná zvířata. Proto může být velmi obtížné přesně určit, co je příčinou psího štěkání.

Tiché zvuky, jako je vrčení, jsou obvykle spojeny s vnímaným ohrožením a hněvem. Obvykle je to zřejmý signál pro zvíře nebo osobu, aby se vzdálili nebo přestali dělat to, co je obtěžuje.

Opakované štěkání v rychlém tempu znamená. že je pes vzrušený nebo se snaží získat naléhavou pozornost. Delší pauzy nebo nedostatek opakování ukazují na nedostatek naléhavosti nebo zájmu. Opakovaný štěkot s malými nebo žádnými přestávkami je známkou toho, že je zvíře v nouzi nebo se vás snaží na něco upozornit.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.