Accueil » Zvířata » Co se vám může stát, když políbíte svou kočku

Co se vám může stát, když políbíte svou kočku

Líbání kočky je mezi milovníky zvířat velmi rozšířený akt. Může to však být i nebezpečné. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), mohou tato zvířata, když se k nim přiblížíme obličejem, přenést tzv. škrábací nemoc.

Jedná se o bakterii zvanou Bartonella, která je přenášena kočky prostřednictvím výkalů a blech. Jeho původ však zatím není s jistotou znám. Jeho účinky na člověka byly potvrzeny. Hlavními příznaky nemoci jsou horečka, únava, bolest hlavy, zduření lymfatických uzlin a zánět mozku a srdce.

Abyste se vyhnuli nákaze touto nemocí, jsou uvedena následující doporučení. Nechte svého domácího mazlíčka podrobit se zdravotním prohlídkám a běžným kontrolám; chovejte ho uvnitř, aby se netoulal v místech, kde se vyskytují blechy. Snažte se také vyhnout bojům s toulavými kočkami, které by mohly přenášet nemoci.

Co se vám může stát, když políbíte svou kočkuZdroj: Capture Instagram
Co se stane, když políbíte kočku?

Když políbíte svou kočku, V zásadě by se nemělo nic stát. Pokud se však jedná o toulavou kočku, která žere hmyz nebo hlodavce, je problém větší.

Pokud vaše kočka nechodí ven a má dokonalou hygienu.Pokud vaše kočka nechodí ven a má dokonalou hygienu, nikdy byste ji neměli líbat na ústa, ale pouze na temeno hlavy.

Tohle se vám může stát, když políbíte svou kočku.Zdroj: Capture Instagram

Musíte být velmi opatrní. tlapky vaší kočky. Je to proto, že tlapky jim pomáhají zakrýt výkaly, a tak se dotýkají trusu.

Tedy, kdybyste ho pak políbili na ústa, přišli byste do styku s výkaly.

Pokud si chcete přečíst další podobné články, doporučujeme vám navštívit náš web. Kategorie Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.