Accueil » Zvířata » Co se stane, když má pes suchý nos?

Co se stane, když má pes suchý nos?

Vlastnictví domácího mazlíčka zahrnuje více než jen přístřeší a potravu. Správná péče také znamená věnovat pozornost stavu psího nosu. celkový stav zvířete. To platí bez ohledu na to, zda se jedná o psa, kočku nebo jiné domácí zvíře.

Nejčastějšími domácími zvířaty v domácnosti bývají zejména psi. Obecně je tento druh k člověku velmi uctivý a tradičně se mu říká „nejlepší přítel člověka“.

Protože psi jsou domácí zvířata Protože jsou psi velmi oblíbení, je důležité se seznámit se základní péčí, kterou potřebují. Základem zodpovědného majitele psa je strava, pohyb, pozornost a určité prvky péče o zdraví.

Psi mají obvykle vlhké nosy, protože si je často olizují, aby si je zvlhčili. Proto může být suchost nebo praskliny v této oblasti důvodem k obavám.

Zdroj: Capture Instagram

Tato vlastnost však nemusí nutně znamenat, že je ohroženo zdraví zvířete. Podle deníku Mundo Deportivo náhubek psa projde Nos psa prochází během dne několika fázemi a mění se podle počasí a aktivity. Pokud například fouká vítr nebo byl pes vystaven slunci, je zcela přirozené, že nos je v určitém okamžiku suchý.

Další příčiny suchého nosu psího nosu jsou Spánek, věk (starší psi jsou náchylnější) nebo brachycefalické plemeno (mops, buldok nebo bostonský teriér), protože je pro ně obtížnější olizovat si nos.

Kdy se poradit s veterinářem?

Suchý nos psa neohrožuje jeho zdraví. zdravotní stav zvířete. Je však důležité umět rozpoznat, kdy už stav není normální.

Blog Super Pet uvádí, že další příznaky mohou doprovázet suchý a potřebný nos zásah odborníka. Pokud má zvíře například také zarudlou nebo šupinatou kůži, strupy nebo vředy, suché dásně, zapadlé oči a slabost, doporučuje se okamžitá veterinární pomoc.

Zdroj: Capture Instagram

Závažná onemocnění může urychlit dehydrataci psa a způsobit vysušení a popraskání jeho nosu. Mezi tyto stavy patří například parvoviróza psů nebo psinka, které vyžadují okamžitou pozornost. Pokud je pes nakažený, projeví se u něj příznaky jako průjem, zvracení, zelený nebo nažloutlý výtok z nosu, slabost a celková malátnost.

Adoptujte, zachraňte život a získejte přítele. Pokud si chcete přečíst další články podobné tomuto, zveme vás k návštěvě. doporučujeme navštívit naši kategorii Zvířata.

mm
O autorze, Michal
Jako autorka pro sklapnimobil publikuji testy osobnosti, optické iluze a další zábavné články, například o astrologii. Ráda sleduji nejnovější trendy a sdílím je s ostatními.